Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
14 Nisan 2012

Belediyeler tarafından işletilmesi özel şirkete kiralanmış otoparklardan yaralanma ile ilgili bilgilenmek istiyorum.

23 Cevap |
18.227 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
14 Nisan 2012

Sevgili Gazi kardeşim biz Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Mersin Şubesi olarak Derneğimize yakın duyarlı bir otopark sahibi kardeşimizle konuşup Şehit ailesi ve Gazilerimize ücretsiz otopark yapmaları konusunda sağolsun yardımcı oluyor.Bu tabiki sizin bulunduğunuz ildeki dernek yetkilileri ile görüşüp eğer ücretsiz otoparkınz yoksa bunu duyarlı otopark sahiplerinden talep edebilirler Tabiki böyle bir zorunluluk yasalarda yoktur tamamen özel otopark işletmecisinin insiyatif ve vicdanı ile bağlı olarak sempatik usullerle yapılır bilgilerinize

 Avatar Yok
04 Kasım 2012

peki yarısı özel yarısı belediyenin olduğu bir otopark tan nasıl yararlanabiliriz

 Avatar Yok
23 Aralık 2012

ARKADAŞLAR EĞER OTOPARK BELEDİYEYE AİT VE ÖZEL ŞİRKETE KİRALANMIŞSA YANİ OTOPARKTA BELEDİYE ÇALIŞANI DEĞİL ÖZEL ŞİRKET ÇALIŞANI DURUYORSA TAMAMEN O KİŞİNİN İNSAFINA KALMIŞSINIZ DEMEKTİR.YARARLANAMAZSINIZ BEN DENEDİM AMA ÜCRET TALEP EDİYORLAR.

 Avatar Yok
31 Aralık 2012

slm ben istanbudayım bende otoparklardan yararlanıyorum ama emniyet müdürlüğünden engelli kartı almanız lazım isparklarda 3 saat belediyelere ait otoparklarda ise 3 saat bu süre aşıldığındaysa ordaki görevlinin insiyatifine bağlı almaya bilirde ama ben bu güne kadar sürede aştım hiç ödemedim

 Avatar Yok
08 Ocak 2013

ankarada bazen sorun yaşanıyor ama genel anlamda otoparklardan ücretsiz yararlanıyorum

 Avatar Yok
14 Ocak 2013

arkadaşlar emniyetten alınan engelli kartı sanırım başkaları tarafındanda kullanıldığı için ücretsiz seyahat kartınıda da gösterilmesi gerekiyormuş aksi halde kabul etmiyorlar

 Avatar Yok
08 Şubat 2013

ücretsiz yararlanabilirsiniz kardeşim……

 Avatar Yok
21 Mayıs 2013

evet ben ödemiyorum…tamamen ücretsız rahatlıkla parkedebilirsin.

 Avatar Yok
27 Mayıs 2013

EVET TAMAM MEN ÜCRETSIZ OLMUŞTUR GAZİ KARTINIZI GÖSTERDINIZ MI TAMAMMEN UCRETSIZ ÖZURLU KARTI OLANLARA ISE YARI FİYATI.

 Avatar Yok
13 Aralık 2013

Ben İzmir Belediyesince işletilen otoparklara,2,5 TL ücret ödüyorum,7-8 katlı otoparka engelli araçları için sadece 6 yada 8 araçlık yer ayrılıyor çalışanların insafına kalmış, eğer isterlerse diğer araçların arasından yer gösteriyorlar. Yani bu konuda İzmir belediyesi diğer illerden oldukça farklı bir tutum mu sergiliyor?nedir anlayamadım. Ordu Vazife malulüyüm, aynı zamanda Başbakanlık özürlü kartım var, ben ve benim gibi olanların bu otoparklardan ücretsiz faydalanmaları mümkün görünmüyor gibi, ben yine de yetkililerin eğer bu platformları es kaza izlerlerse dikkatlerine diyerek paylaşmak istedim. Saygılarımla..

 Avatar Yok
31 Aralık 2013

BU KONUYLA İLGİLİ İL GENEL MECLİSİ KARARLARI DIŞINDA HİÇ BİR YASAL UYGULAMA YOK ANCAK DİREK ŞİRKET VE BELEDİYELERLE İSTİŞARELER YAPILIP BİR MUAFİYET GETİRİLEBİLİNİR. BU TÜR KONULARDA İLLERDEKİ ŞEHİT VE GAZİ DERNEKLERİNİN TAKİBATI GEREKMEKTE ŞAHSİ BAŞVURULAR PEK DİKKATE ALINMIYOR.

 Avatar Yok
06 Şubat 2014

arkadaşlar kocaeli ve genelinde yol üzerindeki ihale PARKOTOMAT firması gazilere 2 saat ücretsiz park imkanı sunuyor…bunun için yapmanız gereken park görevlisine gazi kartını göstermeniz yeterli..

 Avatar Yok
21 Ağustos 2014

merhaba arkadaşlar ,kamuya ait yerlerde açık alanda 3 saat..kapaşı alanlarda 8 saat ücretsiz park hakkımız var..Özelde değil ama !!!
İstanbulda ispark var , buranın genel mürlüğüne araç plakanızı kayıt ettiriyorsunuz , ruhsat fotokopisi , emekli sandığı tanıtım kartı ve dilekçe ile. ben yaptırdım yararlanıyorum…

 Avatar Yok
04 Eylül 2014

Kütahya tavşanlı ilçesinde belediye sokak ve caddeleri Özel otoparkçılara ihale ile verdi. ilk 15 dakika ücretsiz, sonrası ücretli, Özürlü park yeri tabelası olan yerlerde ilk 15 dk ücretsizmiş sonrası aynı. yani hiç farkımız yokmuş .

 Avatar Yok
19 Eylül 2014

evet yararlanıyor ama gözü açık olmak lazım

 Avatar Yok
19 Eylül 2014

ben hava alanında bile kartımı gösterip ücretsiz geçiyorum

 Avatar Yok
15 Haziran 2016

Bu konu ile ilgili bir yasa var mı? Eğer yoksa insiyatif.

 Avatar Yok
07 Eylül 2015

arkadaşın dediği gibi gözü açık olup kul hakkına gireceğime varsın yararlanmayayım daha iyi

 Avatar Yok
14 Eylül 2015

Özel otoparklarda indirim ve ücret alınmaması konusu işletmecilerin insiyatifine kalmış bir konudur.

 Avatar Yok
13 Kasım 2015

bu hangi belediyenin yükümlülüğünde olduğuna bağlı

 Avatar Yok
08 Mart 2016

ben azla otpark kullanmadığım için bu konuda bir fikrim yok.

 Avatar Yok
06 Ağustos 2016

çoğu yerde ücret talep ediyorlar malesef

 Avatar Yok
06 Ağustos 2016

gazi kartını göstersenizde kabul etmiyorlar

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun