Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
27 Nisan 2012

İyi Günler. Ben Ordu Vazife Malülü Çocuğuyum.İnternette Araştırmalarıma rağmen soruma cevap bulamadım. Benim de gazi çocukları gibi Askeri Okullarda avantajım var mıdır?

9 Cevap |
8.257 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
27 Nisan 2012

İyi günler,

\”Okullara Öncelikle Alınma (Sb./Astsb./Uzm.Erb./Erb.-Er) :

Giriş koşullarını taşıyan vazife malulü çocukları ile öz kardeşlerinin Askeri Okullara giriş esasları aşağıya çıkarılmıştır.

(1) KARA HARP OKULU :

Giriş koşullarını taşımak kaydıyla; ÖSS’den aldıkları puana bu puanlarının % 10’u oranında puan ilave edilir.

(2) ASKERİ LİSELER :
Giriş koşulu olarak diploma notu aranmaz, sınava giriş yılının HAZİRAN döneminde doğrudan mezun olmak yeterlidir. Ön sağlık, Beden eğitimi ve Mülakat seçimlerinde herhangi bir öncelik tanınmaz. Başarı puanı için; Ağırlıklı Ham Tam Puanın %50\’sini alanların Ağırlıklı Standart Puanlarına almış olduğu Ağırlıklı Standart Puanın %25\’i ilave edilir.

(3) ASTSUBAY HAZIRLAMA OKULLARI :

Giriş koşulu olarak diploma notu aranmaz, sınava giriş yılının HAZİRAN döneminde doğrudan mezun olmak yeterlidir. Ön sağlık, Beden eğitimi ve Mülakat seçimlerinde herhangi bir öncelik tanınmaz. Başarı puanı için; Ağırlıklı Ham Tam Puanın %45\’sini alanların Ağırlıklı Standart Puanlarına almış olduğu Ağırlıklı Standart Puanın %25\’i ilave edilir.\” denilmektedir. Bu çerçevede iseniz sizin de askeri okullara girişte ek puan hakkından yararlanabileceğinizi düşünüyorum.

Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
27 Nisan 2012

KOMUTANIM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.BİLGİLENDİRMENİZ İÇİN BEN ALLAHIN İZNİYLE ÇOK ÇALIŞIP SUBAY OLMAK İSTİYORUM

 Avatar Yok
17 Ocak 2013

İnşallah kazanırsın.Hayırlısı olsunDarısı benim oğlanların başına

 Avatar Yok
26 Ocak 2013

Askeri okullara girişte o.vazife malüllerinin çocuklarına ek puan olarak puan verilmektedir.normal koşullarda sınavı kazanamaz ise kontenjandan ham puana %10 ekleyerek tekrar çocuk çağırılıyor ve mülakata ,spora tabii tutuluyor.spordan ve sağliktan geçerse mülakat yapılarak katılacağı okula kayıt yaptırması gerekiyor.inşallah sizinkiler kazanır,sırada iki tanade bizde var kardeşim.birisi 4 yıl önce girmiş ve kazanmıştı ama kodlama hatasından dolayı kayıt yaptıramadım.inşallah yenisi ne hazırlık üniversite aşamasında olacak,küçüğü ise baharda müracaat edecek.hayırlısı ise kazanırlar ve giderler.

 Avatar Yok
21 Şubat 2013

bende kardeşimi gönderecem inşallah kazanır

 Avatar Yok
26 Şubat 2013

peki böylebir hakkımız olduğunu sınavdan öncemi bildirmeliyiz.bildireceksek nereye bildirecez

 Avatar Yok
16 Mart 2013

kardeşim puan verilmektedir zaten başvuru formunu doldururken seçenekler arasında özel durumunuz varmı diye bir kutucuk var kod olarak işaretliyorsun

 Avatar Yok
14 Mayıs 2013

Ağırlıklı Ham Tam Puanın %45\’sini alanların Ağırlıklı Standart Puanlarına almış olduğu Ağırlıklı Standart Puanın %25\’i ilave edilir.\” bunu anlayamıyorum.

 Avatar Yok
15 Aralık 2013

hayır öyle bir hak yok malesef vazife malülleri ve şehitleri düz engellidenden ayıran fark yok gibi son yaslar saolsunlar hariç tutarsak

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun