Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
07 Mayıs 2012

Değerli Şehit aileleri ve Kahraman Gazi arkadaşlarım; Çocukları lise son sınıfa gelenler bu sorunla karşılaşıp ilgililere ilettiler mi bilemiyorum. Askeri okullarda ve polis okullarında şehit ve gazi çocukları asker*polis ayrımına tabi tutuluyor. Örneğin: Polis okullarına şehit-gazi polis çocukları (%50′lik bir puan avantajı ile) LGS-140 puan ile girebilirken, asker şehit ve gazi çocukları bu uygulamaya dahil edilmiyor. Aynı durum askeri okullarda Asker şehit ve gazi çocuklarına baraj puanın %90′nını almış olanlar (%10′luk bir puan avantajı ile) çağılırken şehit-gazi polis çocukları bu uygulamaya dahil edilmiyor. Bu hususun düzeltilmesi, eşit ve adil hale getirilmesi hususunda başvuru yapan veya yazışma yapan oldu mu? Neden böyledir? Bilgisi olan arkadaşlarımızın paylaşmasını rica ediyorum.

7 Cevap |
6.863 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
07 Mayıs 2012

Merhabalar, çok güzel bir noktaya temas etmişsiniz. Bahsettiğiniz hususu Gazihaber.com sitemize haber olarak taşıdım. Paylaşımınız için çok teşekkür ederiz. Habere ulaşmak için tıklayınız>>> Saygılarımızla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
09 Mayıs 2012

Sayın Yıldız çok teşekkür ediyorum. Bu husus ile alakalı Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, İçişleri Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına yazılar yazdım. Bütün yazdığım dilekçeler Emniyet Genel Müdürlüğüne, oradan Polis Akademisi Başkanlığına gönderildi. Akademi başkanlığı da ilgili yönetmeliğin maddelerini göndermekten başka bir şey yapmadılar. Milli Savunma Komisyonu başkanına iletildiğini duydum, Milletvekili Oğuz Kaan Köksal… İleten arkadaşlarımıza verdiği cevap çok düşündürücü buraya yazmak istemiyorum. Şehit aileleri ve Gaziler ile alakalı pek olumlu adımlar atılacağını düşünmüyorum artık. Saygılarımla.

 Avatar Yok
16 Şubat 2013

ayrımcılık olmaması lazım, gazi gazidir polisi askeri farketmez sonucta ikiside vatan için çalışıyo

 Avatar Yok
17 Mart 2013

Polislere Hükümet daha farklı ve ayrıcalıklı davranıyor bunun en somut örneği geçen yıl çıkarılan bir yönetmelikle emniyet mensubu şehit gazi çocuklarında emniyet kadrolarında görev yapanlara şark görevi muafiyeti getirdiler

 Avatar Yok
16 Aralık 2013

2013 polis akademisi alımlarında bu şart kalktı.Emniyet teşkilatı malul gazi çocuklarının yanına bi de TSK muharip ve malul gazi ibaresi eklendi.

 Avatar Yok
12 Aralık 2014

bencede ayrım yapılmaması gerek bende bir şehit uzmançavuş kızıyım bu tür ayrımcılığa hiç gerek yok acı aynı acı kayıp aynı kayıp…

 Avatar Yok
03 Kasım 2015

çok şükür bu durumun çogu sıkıntısını düzelttiler.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun