Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
02 Mayıs 2012

Merhaba benim babam Kıbrıs Gazisi maaşını almakta iken trafik kazasında vefat etti. 17 08 1997 de. Annem babamım maaşını yaklaşık 2 . 3 yıl gazi maaşını alamadı. Biz bu aradaki ve 3 yıl sonra tekrar aylık bağlandı. Biz bu aradaki almadığımız aylıkları alabilir miyiz? ve nasıl alabiririz.? Bu konuda bize yardımcı olur musunuz sayın gazim? Gazilerin vefatında mezarları yaptıyor mu devlet? Bilginiz var mı? Sayın Gazim bize yardımcı olun…

3 Cevap |
4.203 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
02 Mayıs 2012

Merhabalar, sorunuza bilgi ve tecrübesi ile verilecek yanıtın size yardımcı olmak adına sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi için Gazihaber.com sitemizde haber olarak yayımlandı. Sorunuza haber altında yorum bölümünde yanıt verilebileceği gibi, buradan da yanıt verilebilecektir. İnşallah size yardımcı olabiliriz. Saygılarımızla.
Habere Ulaşmak İçin Tıklayınız>>>


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
02 Mayıs 2012

maaş talebinizi siz mi geç yaptınız yada başvuru yaptıysanız bu 3 sene sonra mı size maaş bağlandı eğer geçikme sizden degilse 3 yıllık maaşlarınızı dava açarak alabilirsiniz gazilerimize mezarlık çalışması var

 Avatar Yok
04 Mayıs 2012

Sayın arkadaşım Babanız 17 ağustos 1997 de vefat etti ÖLÜM KAYIT BELGESİNİ VEFAT TARİHİ İTİBARİ İLE GÖNDERDİNİZMİ GÖNDERDİYSENİZ BU 3 YIL İÇERİSİNDE HİÇ DİLEKÇE YAZMADINIZMI ESKİ EM.SANDIĞINA MAAŞINIZI BİR KISMINI ANNENİZE BİR KISMINIDA BEKAR OLAN VE 18 YAŞINI DOLDURMAMIŞ ÇOCUKLARI İÇİN VERİLMESİ LAZIM DI EN FAZLA GECİKECEĞİ BİR KAÇ AYDIR ONUNDA FARKINI KAÇ AYLIK İSE TOPLU OLARAK MAAŞ FARKI OLARAK 1 NÜSASI ADRESİNİZE 1 NÜSASI DA MAAŞ ALDIĞINIZ BANKAYA ÖDEME TALİMATI OLARAK GELMESİ LAZIMDI ANCAK SİZ ÇOK FAZLA ZAMAN GEÇİRMİŞSİNİZ EĞER TOPLU BİR ÖDEME ALMADIĞINIZA DAİR EMİNSENİZ DERHAL MAAŞ ALMADIĞINIZ DÖNEMLERE AİT SOSYAL GÜVENLIK KURUMU PİRİMSİZ ÖDEMELER DAİRE BAŞKANLIĞINA DİLEKÇE YAZARAK GERİYE DÖNÜK MAAŞ TALEBİNİZİ GÜNÜMÜZ ŞARTLARI İLE TALEP EDİNİZ CEVABEN OLUMLU SONUÇ ALAMAZSANIZ Kİ MUHTEMELDİR ZAMAN AŞIMI DİYEBİLİRLER OLUMSUZ GELİRSE AVUKAT TUTUP GÜNÜMÜZ ŞARTLARINA UYGUN NEMALANDIRILARAK GERİYE DÖNÜK ALMA ŞANSINIZ OLABİLİR YALNIZ GELECEK OLAN YAZI TARİHİ İTİBARİ İLE EN GEÇ BİR AY İÇİNDE MAHKEMEYE VEREBİLİRSİNİZ DAHA ÖNCE MÜRACAT ETMEDİYSENİZ DAHA ÖNCE MÜRACAT EDİP SİZE OLUMSUZ BİR CEVAP GELDİ VE MAHKEMEYE VERMEDİYSENİZ O HAKKINIZ ZAMAN AŞIMINA UĞRAMIŞ OLUR ANLATABİLDİM Mİ?

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun