Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
09 Haziran 2012

Sayın editörüm benim ağabeyim 1990 mayıs da ağrı eleşkirt de tatbikat da seyran çayına düşerek boğularak Şehit oldu. Abimimin askerlik şubesi kayıtlarında Şehit deyilde vazife malülü olarak geçiyor. Kayıtlarda yeni yasaya göre Şehitlik hakkı doğuyor mu? Doguyorsa ikinci iş hakkı konusunda biz ilkini de kullanmadık kardeşim ve ben kullanabilecekmiyiz abim Şehit olduğunda bekar idi. Babam muhtaçlık aylığı alıyor. Halen konut kredisinden de faydalandık. İş hakkını kullanamadık.

4 Cevap |
4.857 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
27 Haziran 2012

babam 1979da trafik kazası sonucu şehit oldu rütbesi uzmançavuştu babam şehit oledugunda bem 13 yaşındaydım şidi 46 yaşındayım yeni cıkacak yasadan bende iş hakkından yararlanacammı saygılar sunarım

 Avatar Yok
09 Haziran 2012

Merhaba, öncelikle başımız sağ olsun. Tatbikat esnasında gerçekleştiği için “Vazife Malulü” Şehit olarak kayıtlara geçmiş. Yeni yasa tasarısı kapsamında sizin durumunuza ilişkin herhangi bir gelime tespit edemedim. Umarım ilerleyen zaman diliminde haklar bağlamında aynı haklardan sizler de yararlanırsınız. Allah yardımcınız olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
11 Haziran 2012

arkadasım bizi yok saymışlar oy istemeye gelince bosa basarız olur biter canını sıkma herkez işine geldigi gibi davranıyor benim babamda şehit tatbikatta oldu sakın üzülme onlar cennette ölmediler o bize yeter onlar orayada giremiyecekler bizim haklarımızı yecikleri için kin.kardeş

 Avatar Yok
22 Haziran 2016

benim abim de şırnak uludere de koğuş nöbetçisi iken sigara içmek için dışarı çıkıp korkuluklarda otururken yüksekten düşme sonucu vefat etmiş! görev yerini terketti diye şehitlik yada vazife malullüğü vermediler ölümünde bir çok şaibe mevcut fakat hiçbir yetkili görmek istemiyor şaibeleri.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun