Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
07 Haziran 2012

Sayın Hamit Bey Şehit Yakını Bir Personelin İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Atama ve Yerdeğiştirme Yönetmenliğine eklenen ek made 2 göre İl merkezde münhal bulunan VHKİ kadrosuna atanmak istemiş.İl müdürü de dilekçesini inceleyip atamasını Ek made 2 ye göre yapmamış Gerekçe Yönetmenlikte geçen Ek made 2 de 5. madede ünvanları İl Müdürü olan İl Dernekleri müdürü olarak görev yapan Ek Madde2 – Terör eylemleri etkisi ve sebebiyle şehit olan veya çalışamayacak derecede malul olan ya da malul olup da çalışabilir durumda olan kamu görevlileri ile er ve erbaşların, Devlet memuru olarak görev yapan eş ve çocukları ile anne, baba ve kardeşlerinin; çalıştıkları kurum veya kuruluşların hizmet birimleri olan yerlere münhasır olmak üzere, aynı kurum içinde yer değiştirme suretiyle atanma talepleri, bu durumlarının ilgili makamlarca belgelendirilmiş olması kaydıyla, kadro imkanları da dikkate alınmak suretiyle bu Yönetmelikteki kısıtlayıcı hükümlere bakılmaksızın öncelikle yerine getirilir.” denilerek yani Hizmetli VHKİ Şef İlçe Müdürü pozisyonundaki şehit yakınları bu madeden yararlanmıyor deniliyor oysa aynı yönetmenliğini 20 madesinde deniliyorki hüküm bulunmadığı zaman 19/4/1983 tarihli ve 83/6525 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmeliğe göre işlem yapılır. Bu durumda o şehit yakını kamu personeli tayin isteme hakı hangi maddeye göre işlem yapması gerekmektedir. Cevap verirseniz çok teşekür ederim.

4 Cevap |
14.707 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
20 Temmuz 2012

Yahu hamit bey siz şu aşamadan sonra ne yapılabilir onu söleseniz bölge idare vs vs vs gibi

 Avatar Yok
02 Temmuz 2012

Ben de sehit oglu olup diyarbakirin Bismil ilcesinde ogretmen olarak calismaktayim yukarida arkadasin zikrettigi kanundan yararlanmak istiyor diyrbakir merkezdeki bir okulda calismak istiyorum.bunun icin kime ve ne zaman basvurmam gerekir.

 Avatar Yok
08 Haziran 2012

Merhabalar, inanın bu konuda sizin durumunuzu destekleyici farklı bir mevzuat hükmüne rastlamadım.”kadro imkanları da dikkate alınmak suretiyle” ifadesi aslında kısıtlayıcı ve idareye bu konuda serbesti sağlayıcı bir ortam sağlıyor. Aslında bu hususta da ciddi bir çalışma yapılması gerekiyor. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
28 Aralık 2012

inşallah herkesin gönlünün istediği yerler olur

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun