Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
11 Temmuz 2012

Ben Tunceli’de kötü bir yerde askerlik yaptım. Askere gittigimde hiç bir şeyim yoktu. Benim nobet tuttugum yerde top mevzisi vardi ve toplar atildiginda haberimiz olmuyordu. Zaman gectikce kulagimda duymamazlik olustu ve sol kulak %30 sag kulak %65 duymamaya başladım. Sonra askeri hastaneye sevk edildim. Oradan da gataya sonra curuk raporu verdiler. Ama hastanedeki komutan bana sordugunda neden kuLagin boyle oldu diye sordu bende karakoldaki top sesinden dedim ve raporuma bunu yazmis cocuklugumdan dolayı oldugunu yazmis bundan dolayi hiç bir şeyden yararlanamıyorum. Mehmetçik vakfına dilekce gönderildi. Sgk dilekce gonderildi ve olumlu cvp. alamadim sizce ne yapilmalı?

8 Cevap |
12.402 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
11 Temmuz 2012

Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. Askerde iken top seslerinden dolayı kulağınızda hasar meydana geldiğini belirtmişsiniz. Bunu ispatlayıcı rapor ya da tutanak olsaydı belki o zaman hak arayabilirdiniz. Ancak bütün kayıtlarda rahatsızlığınızın çocukluktan beri gelen bir rahatsızlığınızın devamı olduğuna kanaat getirildiğinden böyle bir hak iddia edebileceğinizi sanmıyorum. Bu konuda yine de konusunda uzman bir avukatla görüşmenizde fayda var. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
15 Temmuz 2012

Sn. Asker53..Öncelikle geçmiş olsun.Kulak rahatsızlığının askerlikten önce bir geçmişi olup olmadığının tespitinden önce kulaktaki kayıp oranının belirlenmesi gerekmektedir.Bunun için tam teşekküllü bir hastaneye sevkinizin yapılarak sağlık kurulu raporunun düzenlenmesi, hemen ardından SGK’nın primsiz ödemeler genel müdürlüğü ya da yeni kurulan Aile ve Sosyal Yardım Bakanlığı’na müracaat etmelisiniz.Müracaatınızın reddi halinde 60 gün içinde idari dava açarak,mahkemenin bilirkişi atayarak, bilirkişi incelemesi ile kulak rahatsızlığı kaynağının önceden mi yoksa askerlikte iken top atışından mı olduğu tespit edilir.

 Avatar Yok
02 Kasım 2012

ben 1993/4 tertik ardahanda askerlik yaptım 4 aylık askerken ve operasyon bölgesinde dondum.. ayak parmaklarımın tamamı alındı ve uzuv kaybı var ve elverişli değildir die rapor verip bitirdiler askerliğimi.. 4 sene önce sgk ya başvurdum gazi olabilmek için ama olay tutanağının olmadından dolayı gazi saymadılar ve heryere yazdım ve istedim ama tutanak yok.. ne yapmam gerekiyor ?

lütfen yardımcı olurmusunuz tşk ederim tekrar…

 Avatar Yok
05 Kasım 2012

Sn. Sedat ERAT, bana hamityildz@hotmail.com mail adresinden ulaşarak sorunuzu iletmeniz halinde size detaylı bilgilendirme yapacağım. Sizin görev malulü olduğunuz aşikar ancak biraz daha detaylı bir şekilde konuyu iletmeniz halinde sağlıklı bir yanıt verebilirim. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
15 Kasım 2012

peki

 Avatar Yok
15 Kasım 2012

iyi aksamlar peki asker aninda kulagimda hasar olustu bundan eminim hatta acemi birliginde atislardada biraz kaybim olmustu ordada kulagimdaki birazda olsa duymama problemi cikti ortaya ve doktor komanda olamaz raporu verdi sonradan tuncelinin kotu biryerine yani doguya gonderdiler beni ve sonrada olanlar oldu acemi birligindeki aldigim raporla mahkemeye basvurursam kazanma ihtimalim ne olur sizce saygilarimla

 Avatar Yok
16 Ocak 2013

Eğer askerlik öncesi şartlardan meydana gelen bir hastalık ise şansınız yoktur. Ancak askerliğin sebep ve tesiri ile oluşan bir rahatsızlık ve işitme kaybı ise şansınız var. Ha bu kararı kim verecek? Tabi ki GATA profesörler kurulu. Tabi ki mahkeme uygun görür de gönderirse. Ne yapalım derseniz, riske girerek bir miktar masrafı göze alın ve şansınızı deneyin derim.

 Avatar Yok
17 Temmuz 2013

askerde 90 gün hava deişimi aldım sonradan çürük verdiler ..herhangibi bir para alabiliyormuyum kimisi alırsın dio kimisi bişey bilmiyo yardımcı olursanız memnun olurum ….

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun