Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
28 Temmuz 2012

Merhabalar hamit bey abim 1990 yılında mayıs ayında ayında ağrı eleşkirt de 2.tabur komutanlığı tarafından kışın tatbikat tan sonra atış alanının kar altında kalmasından dolayı önceden patlatılamamış mühümmatların bulunabilmesi amacı ile oraya intikal edilmiş ve dönüşte seyran çayınından geçerken dengesini kaybederek caya düşüp suyun akış hızının yüksek olmasından dolayı boğularak şehit olmuştu. Abim askeri tutanaklara göre şehit sayılmıyor tören düzenlendi babam muhtaçlık maaşı alıyor konut yardımından da yararlandık kardeşim işsiz kardesim iş imkanınıdan yaralanacak mı neden abim şehit sayılmıyor o da vatani görevini yaparken öldü oralarda illaki teröristtin vurması mı gerekiyor oda vatani görevini yapıyor rahmetli abim de vatani görevini yapıyordu ikisinde de anneler babalar acı çekiyor annem o yıldan beri bir tarafı felç oldu öyle yaşıyor babam da ondan farkı yok ha yaşıyor ha yaşamıyor diyelim yani bizim günahımız ne bu olayda abimin suçu ne oda şehit sayılmaz mı yani çok terslik var bu işte ama ben büyüklerime hakkımı helal etmiyorum hani hz Ömer adeleti ile ülke yönetiyorlardı bu adeletsizliğin daniskası deyil mi biz gibilerin sonucu ne olacak yeni yasalar neyi kapsıyor neyi kapsamıyor bilgilendirirseniz çok sevinirim iyi çalışmalar ALLAH sizin gibileri eksik etmesin başımızdan esen kalın

6 Cevap |
4.807 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
28 Temmuz 2012

Merhabalar, aslında ağabeyinizin Şehit sayılmaması gerçekten oldukça düşündürücüdür. Bu hususta Ordu Vazife Malulü Şehit yakınlarımız için de bir düzenleme yapılması büyük önem arz ediyoruz. Bizler Ordu Vazife Malulleri için elimizden geleni yapıyoruz. Umarız bir gün Ordu Vazife Malulü ve Şehit yakınları için hakettikleri hakları alacaklardır. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
26 Eylül 2012

merhabea şehit oğlu yım bu iş hakkı yonnetmanlık ne zaman çıkacak daha hiç bir bilgimiz yok kim kimi faraget nasl olmalı bu konuda bilgi versan çok sevinnirız saygılar hamit bey

 Avatar Yok
22 Aralık 2012

vazife malülü olan abilerimiz,babalarımız kardeşlerimiz acaba sokaktamı malül oldu sormak gerek yetkili oldugunu sananlara

 Avatar Yok
13 Mart 2013

İlyas kardeşim allah rahmet eylesin. bizimde başımızdan buna benzer bir olay geçti. abim hakkari yüksekova ilçesinde atış yapıldıktan sonra boş mühimmatları toplarken patlamamış bir mühimmatın elinde patlaması sonucu şehit oldu. ve törenle defnedildi.aileye maaş bağlandı.faizsiz para kont parası alındı.kan parası alındı.abime memuriyetlik verildi. ama şehit saymadılar.

 Avatar Yok
26 Nisan 2013

Abim 1989 yılında Amasya ilinde askerlik görevini ifa ederken eğitim esnasında top atışı sonucu kaza ile vurularak hayatını kaybetti. Şehit sayılmadı. Ailesine herhangi bir maddi ve manevi bir destek yapılmadı.
Bu konuda neler yapabiliriz acaba???

 Avatar Yok
22 Haziran 2016

benim abimde benzer durumda vefat etti hiçbir haktan yararlanamadık, olay şırnak uludere de oldu, yüksekten düştü dediler anlamadığım bu insanlar vatan için orda ve her an görev başında bi olay çıksa ben görevde değilim deme gibi bir lüksleri yok devletin artık bu konuya bi ilgi göstermesi gerekiyo çünkü bu hususta bi çok mağdur aileler var.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun