Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
30 Temmuz 2012

Merhabalar iş arkadaşımın yakını nöbet kulubesindeyken arkadaşı tarafından vuruldu ve şehit sayıldı. Bu olaya emsal benim bir yakınım 1996 yılında askerde koğuşunda gece uyurken arkadaşı tarafından öldürüldü ve şehit statüsüne alnmadı.. Ayrıca ailelere tanınan hiç bir haktan ailesi yararlanamadı bununla ilgili yeniden bir dava açılabilir mi? Ailesinin yapması gerekenler nelerdir? Yakınımın durumu yasalara göre nasıl açıklanabilir? Şimdiden vereceğiniz cevaplara çok çok teşekür ediyorum.

1 Cevap |
4.797 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
30 Temmuz 2012

Merhabalar,

Maalesef türk hukuk sisteminde benzer olaylara ilişkin olarak çok farklı mahkeme kararları verilebilmektedir. Yani bir mahkemenin vermiş olduğu kararı, diğer mahkeme karar verirken dikkate alsa bile bağlayıcı değildir. Dolayısı ile mahkeme içtihatlarında maalesef farklılıklar bulunabilmektedir. 1996′da gerçekleşen bu olaya ilişkin olarak aradan 16 yıllık bir zaman dilimi geçmiş olması sebebi ile pek sonuç alabileceğinizi sanmıyorum. Ancak yine de bu konuda uzman bir avukat ile konuyu detaylı bir şekilde görüşmenizde fayda var. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun