Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
15 Temmuz 2012

Hamit bey teşekkür ederek başlamak isterim. Ben k.k.k da şırnakta rütbeli personel(sb) olarak görev yaptıgım sırada işitme kaybına ugradım ve sonuçta ordu vazife malülü olarak malülen emekli oldum. Malüllügüm direkt bir terör etkisiyle olmadı. Neyse ben hangi kurumdan hangi haklarımı almalıyım? Hiç bilmiyorum? Sadece SGK bana serbest seyahat kartı gönderdi. Digerleri?

4 Cevap |
10.923 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
15 Temmuz 2012

Merhabalar, Ordu Vazife Malulleri ile ilgili serbest seyahat kartı ve maaş bağlanması dışında başkaca ciddi bir hak bulunmamaktadır. Ayrıca telefonla görüşmemizde sizin durumunuzun yeni yasa ile 3713 s.k. kapsamına gireceği ve bu kapsamda işlem göreceğinizi düşünüyorum. Dolayısı ile konusunda uzman bir avukat marifeti ile konuyu değerlendirmeniz ve yasaya ilişkin uygulama yönetmelikleri çıktıktan sonra 3713 s.k. kapsamına geçmek üzere başvurularınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Yasada geçen madde; “Kamu görevlileri ile birinci fıkranın (h) ve (j) bentleri kapsamına girenlerden terör olaylarını önlemek amacıyla her türlü patlayıcı maddeye bağlı olarak meydana gelen olaylar sonucunda ya da her ne şekilde olursa olsun terör olaylarının önlenmesi, takibi veya etkisiz hale getirilmesi amacıyla ifa edilen görevler sırasında veya bu görevlere gidiş dönüşler esnasında meydana gelen kazalar sonucunda yaralanan, sakatlanan, hastalanan veya hayatını kaybedenler, birinci fıkranın durumlarına uygun hükümlerinden yararlandırılır.” şeklindedir. Bu çerçevede durumunuzu değerlendirmeniz gerekiyor. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
27 Ağustos 2012

merhaba hamit bey ben arif üstün k.maraş afşinden ben 1993de vatani görevimi yaparken görevin esnasında elektirige çarpıldım ve sağ gözümün arka sinirleri yandıgından gözüm görmüyor ve bacak kaslarımda aynı sinir damarlarımda cekme oldu ve bana iastanbul gata askeri hastanede askerlige elverişli degildiye rapor verildi bu raporlar doğrultusunda emekli sandığından 15/1 den emekli edildim emekli oluş tarihim 1995 10 ihtibari ile oldum fakat bana herhangi bir tazminat ödenmedi ve mehmetcik fakfından herhangi bir yardım almıyorum sizce ne yapmam kerekir aradan 16 yıl geçti ve hala kafamda neden tazminat ödenmedi bana düşünüyorum saygılarımla

 Avatar Yok
29 Eylül 2012

bi avukat aracılığıyla hakkınızı aramazsanız tazminat alamazsınız. sizin gibi durumda olan bir tanıdığım da kaza esnasında gözünü kaybetti. avukatı aracılığıyla hakkını aradı.

 Avatar Yok
16 Aralık 2012

tamertaslak uzmn bir avukattan destek almanızda fayda var saygılarmla

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun