Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
25 Temmuz 2012

Merhaba Hamit bey babam 1986 yılında Şırnak’ta çatışmada şehit oldu. İlk iş hakkını ben kullandım ikinci iş hakkını evli kız kardeşim var o kullanabilir mi? Amcam yok fakat 35 yaş üzeri 2 tane halam var feragat almak gerekli mi?

3 Cevap |
3.505 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
25 Temmuz 2012

Merhabalar,

Yasaya baktığımızda sizin durumunuza göre 2. iş hakkını Şehidin kardeşlerinin kullanması gerekmektedir. Bu kapsamda 2. iş hakkını halalarınız kullanacaktır. Yaşları 35 üzeri olması dolayısı ile kendilerine uygun kadro olup olmayacağı hususunda net bir bilgim yok, bu durum her kurumun kendi kriterlerine göre değişiklik arz etmektedir. Eğer bu haklarını kullanmak istemezler ise feragatname vermeleri gerekmektedir.
———————-
Ancak önemle belirtmek gerekir ki; yasa yürürlüğe girdi fakat uygulama yönetmeliği henüz çıkmadı. Başvuru usul ve esaslarının netleşeceği uygulama yönetmeliğinde feragatin nasıl olacağı, başvuru koşulları ayrıntılı olarak belirleneceğinden sorunuza daha kesin bir cevabı uygulama yönetmeliği çıktıktan sonra verebilirim.
———————–
Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
05 Ekim 2012

Merhaba.İş hakkin başvurduktan ne kadar süre sonra kabul oldu ?

 Avatar Yok
10 Ekim 2012

Merhaba iş hakkım başvuru yaptıktan sonra yaklaşık 1 yıl sonra sonuçlandı şu an Devlet hava meydan işletmesinde çalışmaktayım, başka bir sorunuz olursa yardımcı olabilirim iyi günler.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun