Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
02 Ağustos 2012

Gataya girişte de asker çocuklarına ek puan veriliyor mu?
iyi günler bu sene üniversite sınavına girdim. Gata ya gitmek istiyorum ama 12 puan var arada ve babam malulen emekli oldu bana da ek puan verilir mi onu öğrenmek istiyorum?

5 Cevap |
5.553 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
02 Ağustos 2012

GATA’nın açmış olduğu sınavlarda genel olarak başvuru kılavuzunda; “Şehit, muharip gazi veya malul gazi çocuklarına kontenjanın % 5’i oranında ilave kontenjan verilecektir. Diğer adaylar için tespit edilen baraj puanının (Orta Öğretim Başarı Puanı dahil edilmemiş ham puana göre) % 90’ını alan Şehit, Muharip Gazi veya Malul Gazi çocukları ikinci seçim aşaması sınavlara kabul edilecektir.” denilmektedir. Babanızın malulen emekli olduğunu belirtmişsiniz. Eğer “Malul Gazi” olarak emekliye ayrıldı ise siz de bu haktan yararlanabilirsiniz diye düşünüyorum. Başvuru kılavuzunda yer alan irtibat numaralarından arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
13 Ocak 2013

Hamit Bey bu bilgiyi verdiğiniz için teşekkür ederiz ..

 Avatar Yok
09 Şubat 2013

Emniyet malülüne daha çok değer veriyor kardeşim 140 puanla alıyor sadece %10 kıyak yapıor tsk ise :S

 Avatar Yok
11 Mart 2013

İnşallah verilir bende 4 gözle bekliyorum

 Avatar Yok
07 Mayıs 2013

hamit bey ben gata astsubaylığa girmek istiyorum babam ordu vazife malülü girmem için ne tür bir liseden mezun şartı aranıyor ve yapacağım meslek hakkında bilgi verebilirmisiniz veya bilgi alacağım bi yere yönlendirebilirmisiniz

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun