Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
05 Ağustos 2012

İyi ramazanlar Hamit bey ben 1989 mezunu Uzman Jandarma Mehmet TEKEL Sizden öğrenmek istediğim .Oğlum Jandarma Astsubay Meslek Yüksek okulu sınavlarına girdi.yazılı.ön sağlık.spor testlerinden geçti.Fakat Mülakat sınavında cok basit 3 soru sormuşlar daha sonra baban ne iş yapıyor diye soru yöneltmişler oğlumda Uzman Jandarma oğluyum diye cevap vermiş. ve 14 temmuzda sonuclr acıklandığda Mülakat sınavında başarısız olduğunu gördüm.1. Oğlumun mülakat sınavında neden başarısız olduğunu dilekce ile J.Gnl.Komutanlığında istedim bir ay içinde cevap vereceklerini söylediler.Bu cevap geldikten sonra idari mahkemeye verirsem sizce sonuc ne olur.Mülakat sınavının iptali için ne yapman gerekir ve haklı olduğumuzu nasıl ispatlayabiliriz.

1.Sizden isteğim Mülakat sınavının iptali için ne yapmam gerekiyor.?
2.Dava acsan kazanma şansın ne?
3.Haklı olduğumu nasıl ispat edebilirim.

11 Cevap |
7.471 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
06 Ağustos 2012

Merhaba, mülakatla ilgili kamera ve ses kayıtları var mı? Eğer varsa bütün sorulara tam ve eksiksiz yanıt verilmesine rağmen neden başarısız sayıldığına ilişkin dilekçe ile müracaat edebilirsiniz. Bu tür mülakat iptali davalarında sonuç alınanlar ve kazanılanlar da var. Bu konuda durumunuza göre size en uygun yönlendirmeyi yapabilecek kişi konusunda uzman bir avukattır. Az önce bahsettiğim gibi, eğer mülakat kamera ve ses kayıt ile kayıt altına alınıyorsa elinizde ispatlayıcı kanıtlarınız olacaktır. Diğer türlü ispatlamak çok zor. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
01 Ocak 2013

İtiraz Ederek şansınızı denemelisiniz.Ancak Sayın komutanımızın dediği gibi Herhangi bir delil yoksa yapılabilecek bir şey yok

 Avatar Yok
12 Ocak 2013

Bir tanidigimiz mahkemeye verdi girdi inşallah sizde girersiniz

 Avatar Yok
16 Ocak 2013

Şimdi burada dikkat edilmesi gereken idarenin yani idare ajanlarının objektif değerlendirme kriteridir. Eğer idare memurları yani somut olayda mülakat sınavını yapanlar sübjektif davranmışlarsa mesele yok . Fakat bu son derece zordur.Bu tip davalarda genelde mülakatın objektif esaslara göre yapılmadığı düşünce ve gerekçesi ile ret işlemin iptal kararı verilebiliyor. Askeri Yüksek idare Mahkemesine işi götürün. Şansınız var..

 Avatar Yok
26 Şubat 2013

elinizde kanıt varsa hiç durmayın gidin mahkemeye

 Avatar Yok
01 Mart 2013

mutlaka itiraz edip hakkınızı aramalısınız

 Avatar Yok
25 Temmuz 2013

ses ve görüntü kayıdı olması çok zor. telefon almıyorlar kendileride kendilerini kayıt etmezler herhalde. tekrar girsin başka bir kuvvet in sınavına..

 Avatar Yok
24 Eylül 2013

TSK da kimseyi babası Uzman Jandarma olduğu için elemezler. Hatta babası asker olanın artısı var eksisi yok . Pek çok Subayın Babasının Astsubay veya Uzman Jandarma olduğunu meslek hayatımda gördüm . Sadece şöyle bir durum oluyor ; Örneğin askeri okula alınacak personel sayısı 500 ise ve müracaat sayısı 40 bin ise bunlardan talebe göre büyük bir kısmı ön şartlarda elenir . 500 alım olacağına göre 500 de yedek tespit edilir . Normalde tüm şartları taşıyıp mülakatı geçenlerin sayısı 10 bin civarı bile olsa TSK mecburen 1000 kişinin üstünü kazansa dahi otomatikman elemek zorunda . Sınavda oğlunuzun başarısızlığı veya baba mesleğinden dolayı elenme durumu olduğunu düşünmüyorum , sadece kendisinden öncekilerin mezuniyet durumu , sınav puanları , yaşı boy kilo vs. kriterlerde önde olanlar tercih edilmiş olabilir.

 Avatar Yok
23 Aralık 2014

Ben bu sene astsubaylık mülakatlarına girdim ve hepsini geçtim . en son genel sağlık vardı (check-up) orda total bilirubin değerlerimden dolayı elendim . ondan sonra bi hastaneye gittim ve bunun sebebi gilbert sendromu dediler ve doktorlar biz bunu hastalıktan saymıyoruz bu doğuştan gelen bişey dediler bundan nasıl elediler dediler şaşırdılar . bu senede astsubaylık mülakatlarına girmek istiyorum ama şevkim kırıldı tekrar aynı sebepten elenmek istemiyorum ayrıyeten babam ordu vazife malülü . ne yapmam lazım ..

 Avatar Yok
03 Kasım 2015

elendiği kuralları ve normalde olanı belgeli bir şekilde davanızı açıp gösterirseniz şansınız çok yüksek.

 Avatar Yok
04 Aralık 2015

Iyi aksamlar . Bende gazi cocuguyum . On sagligi . Sozlu mulakati gectim . Genel sagliktada herseyi gectim gozden elendim. Gozumde dogustan kucuk bi katarakt varmis. Doktorun dedigine gore gozlerim %100 tam goruyor ama sirf katarakt oldugu icin elediler. Sonuclar aciklandiginda asil olmusum kazanmisim. Ama saglik raporum olumsuz oldugu icin elendim astsubaylik okuluna giris yapamadim. Neden gozlerimin %100 tam gormesine ragmen elendigimi anlayamadim yardimci olabilirmisiniz.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun