Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
16 Ağustos 2012

Benim nişanlım Şehit cocugu ama gonullu gorunuyo askerlikte muafiyet istedi once red geldi sonra ise teskereye basvurmasi istendi ve su anda cevap bekliyor teskere verirler mi?

1 Cevap |
3.827 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
16 Ağustos 2012

Merhaba, normalde gönüllü olabilmesi için dilekçe ile müracaat ederek hakkını kullanmayacağını belirtmesi gerekirdi. Böyle bir talebi olmamasına rağmen gönüllü görünmesi çok garip. Ayrıca askerliğin her aşamasında bu haktan yararlanmayı talep edebilir. Şu an tezkere talebinin yanıtını bekleyin. İdare bu talebinize olumlu ya da olumsuz yanıt verecektir. Olumsuz yanıt verirse ya da 60 gün içerisinde cevap vermez ise idare mahkemesine dava açabilirsiniz. Yalnız dava açma süresini geçirmemeniz gerekli. Yani olumsuz yanıt verilmesinden itibaren 60 gün içerisinde dava açmalısınız. Bu konuda açacağınız dava “yürütmenin durdurulması” ön istemli olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun