Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
12 Eylül 2012

1999 yılında askere gittim gorev yerim kayseri 1.kom.tug. soğuklardan dolayı akut romatizma hastalığı geçirdim. Sonra bu hastalık kalbimde tahribat oluşturmuş. 5.dereceden gatadan askerliğe elverişli değildir raporu verdiler. Mehmetcik vakfından 6 ayda 550 tl almaktayım. 2 kere dilekçe gonderdim. Milli savunma bakanlığına ama ret edildi. Acaba nasıl bir yol izleyebilirim?Teşekkürler.

3 Cevap |
4.817 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
12 Eylül 2012

Öncelikle geçmiş olsun. Sanırım vazife malulü olarak emekliye ayrılmak istediniz ve bu konuda idareden olumsuz yanıt aldınız. Bu konuda mevcut rahatsızlığınızın görevin sebep ve tesiri ile gerçekleştiğini ispatlayabilmeniz halinde vazife maluliyeti hükümleri söz konusu olmaktadır. Sizin rahatsızlığınız 1999 yılında gerçekleşmiş ve aradan 13 yıl geçmiş. Hastaneden verilen raporlarda eğer askerliğin sebep ve tesiri ile gerçekleşmiştir denilseydi zaten Ordu Vazife Malulü olarak emekliye ayrılırdınız. Bu hususta şu saatten sonra yapabileceğiniz pek bir şey olduğunu sanmıyorum ama elinizdeki bilgi ve belgeler ile birlikte konusunda uzman bir avukata danışmanızda fayda var. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
07 Şubat 2013

geçmiş olsun kardeş 13 yıl geçmiş bncede pek bi şey çıkmaz.

 Avatar Yok
16 Eylül 2013

avukat aracıylıyla belki bir hak elde edebilirsin diye düşünüyorum

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun