Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
23 Eylül 2012

Merhaba Hamit bey. Benim babam gazi. Lise 3. sınıfa gidiyorum. İlk olarak özel üniversitelerde ücretsiz okuyabilir miyim ? Bir de ben sınavsız olarak burs alabilir miyim ? Yönetmelik özel eğitim kurumlarından ücretsiz yararlanabilir diyor. Buna Özel üniversitelerde dahil mi?

3 Cevap |
37.686 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
23 Eylül 2012

Merhaba, özel öğretim kurumları içerisinde maalesef özel üniversiteler yer almamaktadır. Özel üniversiteler münferit olarak farklı sübvansiyonlar yapabilmektedirler. En son elimizde olan ve aşağıda yer alan Vakıf Üniversitelerinin uyguladıkları katkıları örnek olması açısından aşağıda sunuyoruz. Sizi bu üniversiteler de sınırlamasın. Girmeyi düşündüğünüz üniversiteyi gerekirse bizzat arayarak Şehit çocuklarına sağladıkları katkılar hakkında bilgi almanızı öneririm. Saygılarımla.

—————–

Terörle mücadele kapsamında Şehit olan T.S.K. personelinin çocuklarına Vakıf Üniversiteleri tarafından eğitim ve öğrenim bursu ve indirim uygulaması yapılmaktadır.

Burs ve indirim uygulayan vakıf üniversitelerinin isimleri, burs uygulama şartları ile oranları ve konu hakkında bilgi alınabilecek iletişim bilgileri aşağıda belirtilmiştir.

ŞEHİT VE MALÜL GAZİ ÇOCUKLARINA BURS SAĞLAYAN VAKIF ÜNİVERSİTELERİ

1)
Üniversite Adı: Adem Çelik-Beykent Eğitim Vakfı. Beykent Üniversitesi
Bulunduğu İl: İstanbul
Burs Şartları: Terörle Mücadele kapsamında Şehit olan T.S.K. personeli çocuklarına, eğitim, öğretim ücreti üzerinden %20 indirim uygulanmaktadır. Bu indirim sadece lisans bölümleri için geçerlidir.
Web Adresi: http:/www.beykent.edu.tr
Telefon Numarası: 0212 872 64 32

2)
Üniversite Adı: Hacı Ömer Sabancı Vakfı. Sabancı Üniversitesi
Bulunduğu İl: İstanbul
Burs Şartları: Şehit çocuklarına, durumlarını belgelemek koşulu ile ‘‘Şehit Çocukları Bursu’’ verilmektedir. Bu burs; yıllık öğrenim ücretinin tamamından muafiyet, ücretsiz yurt (4 kişilik oda) ve her yıl için 9 ay boyunca ayda 350,00 TL nakit ödemeyi kapsamaktadır. Kontenjan sayısı belli değildir.
Web Adresi: http/www.sabanciuniv.edu.tr
Telefon Numarası: 0216 483 90 00

3)
Üniversite Adı: Doğuş Eğitim Vakfı. Doğuş Üniversitesi
Bulunduğu İl: İstanbul
Burs Şartları: % 50 burslu ve ücretli lisans programlarından birinde kayıtlı bulunan terör nedeniyle Şehit olmuş TSK Personeli çocuklarına öğrenim ücreti muafiyet bursu verilmektedir. Kontenjan sayısı belli değildir.
Web Adresi: http/www.dogus.edu.tr
Telefon Numarası: 0216 544 55 55

4)
Üniversite Adı: Bizim Lösemili Çocukları Vakfı. Haliç Üniversitesi
Bulunduğu İl: İstanbul
Burs Şartları: Şehit ve Gazi Çocuklarına durumlarını belgelemeleri koşulu ile Rektörlüğün önerisi üzerine, mütevelli heyeti tarafından kararlaştırılan miktarlarda, öğrenimlerine başlamalarından itibaren burs verilmektedir.
Web Adresi: http/www.halic.edu.tr
Telefon Numarası: 0212 272 86 82

5)
Üniversite Adı: Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı. İstanbul Aydın Üniversitesi
Bulunduğu İl: İstanbul
Burs Şartları: Terör Şehidi çocuklarına, ön lisanstan 20 ve lisanstan 20 Olmak üzere toplam 40 öğrenciye Gnkur. Bşk.lığınca onaylanmak kaydı ile %100 burs verilmektedir.
Web Adresi: http/www.aydin.edu.tr
Telefon Numarası: 0212 425 61 51

6)
Üniversite Adı: Vehbi Koç Vakfı. Koç Üniversitesi
Bulunduğu İl: İstanbul
Burs Şartları: Burssuz programlardan birine yerleşen Şehit çocukları başarı burslu kategorisinde değerlendirilmektedir. Burs koşulları ÖSYM kılavuzunda yer alacaktır.
Web Adresi: http/www.ku.edu.tr
Telefon Numarası: 0212 338 12 13

7)
Üniversite Adı: Marmara Eğitim Vakfı. Maltepe Üniversitesi
Bulunduğu İl: İstanbul
Burs Şartları: Şehit ve Gazi Çocuklarına durumlarını belgelemeleri koşulu ile öğrenimlerine başlamalarından itibaren burs verilmektedir. Burs kontenjanı 3 kişidir. Bu bilgi, Üniversite Rektörlüğünden şifahen alınmıştır.
Web Adresi: http/www.maltepe.edu.tr
Telefon Numarası: 0216 626 10 72

8)
Üniversite Adı: Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı. Yeni Yüzyıl Üniversitesi
Bulunduğu İl: İstanbul
Burs Şartları: YÖK (Yüksek Öğretim Kurumu) kuralları çerçevesinde verilen %20 kontenjana ek olarak üniversite kontenjanının %5’i oranında Şehit/Gazi Çocuklarına ve Gazilere istedikleri ön lisans/lisans programlarına tam burs (%100) öğrenim ücreti bursu verilmektedir.
Web Adresi: http/www.yeniyuzyil.edu.tr
Telefon Numarası: 0212 293 21 50

9)
Üniversite Adı: İstanbul Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı. İstanbul Ticaret Üniversitesi
Bulunduğu İl: İstanbul
Burs Şartları: İstanbul Ticaret Odası, 30 Şehit Çocuğunun İstanbul Ticaret Üniversitesini kazanmaları halinde %100 öğrenim bursu vermektedir. (Bu bilgi İstanbul Ticaret Odasından şifahen alınmıştır). 30 adet kontenjanın dolması halinde, ayrıca İstanbul Ticaret Üniversitesi, Şehit Çocuklarının eğitim ücretinin %50’sini burs olarak karşılamaktadır.
Web Adresi: http/www.iticu.edu.tr
Telefon Numarası: 0212 511 41 50

10)
Üniversite Adı: Medipolitan Eğitim ve Sağlık Vakfı. Medipol Üniversitesi
Bulunduğu İl: İstanbul
Burs Şartları: Şehit ve Gazi Çocuklarına %15 indirim yapılmaktadır.
Web Adresi: http/www.medipol.edu.tr
Telefon Numarası:

11)
Üniversite Adı: İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı. İzmir Ekonomi Üniversitesi
Bulunduğu İl: İzmir
Burs Şartları: Şehit ve Gazi çocuklarına verilecek bursun, koşulları ve miktarları Rektörlüğün önerisi üzerine mütevelli heyeti tarafından kararlaştırılmaktadır. Şehit ve Gazi çocuklarına ‘’Destek Bursu’’ adı altında burs verilmektedir. Şehit ve Gazi çocuklarının İzmir Ekonomi Üniversite programlarından birine yerleşmeleri halinde maddi yönden mağdur durumda olduklarını belgeledikleri takdirde burs hakkı elde etmektedirler.
Web Adresi: http/www.izmir.edu.tr
Telefon Numarası: 0232 279 25 25

12)
Üniversite Adı: Kuzey Kıbrıs Eğitim Vakfı. Doğu Akdeniz Üniversitesi
Bulunduğu İl: KKTC (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti)
Burs Şartları: Kıbrıs Barış harekâtına katılan Şehit/Gazi personelin çocuklarına durumlarını belgelemek kaydıyla, İngilizce hazırlık sınıfı eğitim programı sonunda, yeterlilik sınavında başarılı olmak ve akademik yıl içerisinde ön lisans/lisans programlarında iki not ortalamasının altına düşmemek kaydıyla KKTC vatandaşlarının ödedikleri miktarda öğrenim ücreti alınmaktadır.
Web Adresi: http/www.emu.edu.tr
Telefon Numarası: +(90) 0392 365 44 44

NOT: Vakıf Üniversitelerinin burs ve indirim uygulamaları, mütevelli heyetleri tarafından belirlenmektedir. Bu nedenle; öğrencilerin tercihlerini yapmadan önce, vakıf üniversitelerinin burs ve indirim uygulamalarına ilişkin kesin/güncel bilgileri mutlaka ‘‘2010 ÖSYM Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’’ndan kontrol etmeleri ve üniversitelerin ilgili birimlerinden telefonla veya bizzat bilgi alarak teyit etmeleri gerekmektedir.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
23 Temmuz 2017

15 TEMMUZ GAZİ siyim
Kızım Hukuk okumak istiyor
GAZİ çocuklarına hangi üniversiteler burs veya indirim yapıyor
bu konuda net bilgi verebilir misiniz
Selamlarımla

 Avatar Yok
23 Temmuz 2017

15 TEMMUZ GAZİ siyim
Kızım Hukuk okumak istiyor
GAZİ çocuklarına hangi üniversiteler burs veya indirim yapıyor
bu konuda net bilgi verebilir misiniz
e mail adresim bloke olmuştur
05053118615 e lütfen mesaj gönderebilir misiniz
Selamlarımla

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun