Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
11 Ekim 2012

Merhabalar Hamit bey benim iki sorum olacak. Babam 1991 yılında askerlik görevini yaparken Şehit edildi. Ben şu anda milli eğitim de öğretmen olarak görev yapıyorum ve şehit yakınlarına tanınan yer değişikliği hakkından faydalanarak tayin istemek istiyorum. Fakat ne yazık ki meb hazırladığı klavuzda buna yer vermemiş olayın üzerinden 6 ay geçmemiş olma şartı getirmiş, o yüzden başvuru yapamadım. Yine de dilekçe yazıp meb’na gönderdim fakat ona da cevap gelmedi. Bu konuda ne yapabilirim? Bilgi verirseniz sevinirim.(istediğim yer de alanımda açık var)diğer sorum ise kardeşimle ilgili, kardeşim şu anda uzman jandarma olarak görev yapıyor(muvazzaf) fakat eğer mümkün ise biz kardeşimin istifa edip ikinci iş hakkından faydalanarak(ilk iş hakkını amcam kullanmıştı)memurluğa geçmesini istiyoruz. Bu mümkün mü ve bunun için ne yapmamız gerekli? İkinci iş hakkı kullanılmaya başlandı mı? Mevcut memurluğundan istifa ederse bu hakkı kullanabilir mi? Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

3 Cevap |
9.181 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
11 Ekim 2012

Merhabalar, Tayin işlemlerinizin gerçekleştirilmemesi ile ilgili olarak Şehit yakınları ve Gaziler Daire Başkanlığına dilekçe ile müracaat edin. Ayrıca maalesef bu sorun hemen hemen bütün kurumlarda mevcut. “Kadro imkanları dahilinde” ifadesi kuruma büyük bir keyfiyet sağlıyor. 2. iş hakkına ilişkin uygulama yönetmeliği netleştikten ve kardeşinizin bu hakkı kullanabilmesi kesinleştikten sonra bu haktan yararlanabilecektir. Bu hususta tedaşta çalışan ve iş hakkını kullanmak isteyen bir kardeşimiz içişleri bakanlığından konuyu araştırdı ve tedaştan çıkmasına gerek olmaksızın müracaatını yapabileceği ve iş hakkını kullanabileceği söylenildi. Ancak uzman jandarmalar muvazzaf statüde olduklarından belirli bir süre zorunlu hizmette bulunmaları gerekiyor. Bu gibi kısıtlayıcı durumlar iş hakkını kullanmasını engellemiyorsa sorun olacağını sanmıyorum. Ancak bu konu ile ilgili nihai ve kesin bilgiyi almanız için 0 312 419 50 07 no’lu telefondan İçişleri Bakanları Şehit Gazi Atama İşlem Şubeyi aramanızda fayda var. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
05 Aralık 2012

Senem hanım bende muvazzaf uzman çavuşum.10. yılımı doldurdum.Kardeşinizle ilğili araştırma yaptınız mı? Benim ailemde 2.iş hakkını kullanmamı istiyor.Ama burası türkiye Ne olup biteceği belli olmuyor.Cesaret edemiyorum.Siz araştırma yaptınız mı? Cevaplarsanız sevinirim.

 Avatar Yok
05 Şubat 2013

insallah istediğiniz olur bende dilekçe yazdım beklemekteyiz

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun