Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
06 Kasım 2012

Hamit bey öncelikle her şey için teşekkür ederim.Ben 5434-45 den ordu vazife malülüyüm. Son çıkan yasada gazilerin ev alımlarında vergi alınmayacak diye biliyorum bizde bu haktan yararlanabilir miyiz.Yalnız benim bu alacağım ev ikinci olacak. Birincisinden zaten böyle bir hak yoktu ondan yararlanmadım.Teşekkürler…

3 Cevap |
6.624 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
18 Aralık 2012

Maalesef daha o haklarımız yok.Umarım ileride düzenlenir.

 Avatar Yok
06 Kasım 2012

Merhaba, iyi dilekleriniz için teşekkürler. Yeni yasa kapsamında (6353 s.k.) vergi muafiyeti bahsinde kastedilen husus gayrimenkul hibelerinde yardımı gerçekleştiren şirket ya da kişinin vergi matrahından gayrimenkul bedelini düşerek vergi muafiyetinden yararlanabileceği anlatılmak istenmektedir. Burada ev alırken tapu harcı vs. den muafiyet söz konusu değildir. Normal emlak vergisinden terörle mücadele Gazileri 1 daire ile sınırlı olmak üzere muaftır. Ancak bu durum sadece 3713 s.k. kapsamı için geçerlidir. Dolayısı ile alacağınız ev için böyle bir vergi muafiyetinden söz etmek mümkün değildir. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
06 Kasım 2012

Çok teşekkür ederim Hamit bey verdiğiniz bilgiler için kolay gelsin.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun