Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
13 Kasım 2012

Ordu vazife malülüyüm. Taşıma ruhsatlı silah alacak olsak vergiden muaflık oluyor mu?

8 Cevap |
15.095 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
13 Kasım 2012

Merhaba, 5434 Sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanununun 64 üncü maddesine, 2330 Sayılı Kanuna, 2453 Sayılı Kanuna, 2566 Sayılı Kanuna, 2629 Sayılı Kanuna, 3713 Sayılı Kanuna göre aylık aldığını belirtenlerden, anılan kanunlara göre aylık bağlandığını belirten ilgili Kurum yazısı istenecektir. Bu kişilerin kendilerinin bütün silah ruhsatları harçtan muaf olacaktır. Belirtilen kanunlara göre aylık bağlandığına ilişkin belge ibraz edemeyenler bu kapsamda değerlendirilmeyecektir. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
15 Kasım 2012

ben 5434.45 maddesince ordu vazife malülü maaşı alıyorum ben yaralanabilirmiyim peki

 Avatar Yok
04 Ocak 2013

5434,45 maddesince maaş alanlar yararlanabiliyor mu peki bu yasadan

 Avatar Yok
18 Mart 2013

evet yararlanıyor galiba maaş aldığını belirten yazı alabiliren yararlanırsın

 Avatar Yok
16 Nisan 2014

5434/45 olan arkadaşlar,yararlanamıyor maalesef…

 Avatar Yok
08 Ekim 2014

5434 /45 sk kapsamındayım harçtan muafmıyım…

 Avatar Yok
18 Aralık 2014

Merhabalar. Evet Tasıma ruhsatlı silah alabılırsenız tabii. Vergisinden ve harçlarından Muafsınız.

 Avatar Yok
30 Eylül 2015

merhabalar arkadaşlar ben yoğun olarak 1 haftadır bu konu hakkında araştırma yapıyorum ama lakin hala cevap bulamadım 5434/45 s.k ile muaflık yazısı nerden bulabiliriz lütfen yardımcı olur musunuz emniyet bilmiyor valilik bilmiyor açıkca ben bilmiyorsam kimse bilmiyor oluyor 5434/45 e tabi ordu vazife malülü olanlar harçtan muafmı.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun