Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
05 Ocak 2013

Merhaba Hamit Bey; 1996 yılında Kuzey Irak’tan operasyon dönüşü trafik kazası geçirdim, daha önce başvurup kullanamadığım ve 6353 sayılı kanunla getirilen Faizsiz Konut Kredisi ve 4 yıllık üniversite mezunu gibi (ortaokul mezunuyum)derece kademe yükseltilmesi haklarından faydalanabilir miyim, herhangi bir başvuru yapmam gerekir mi?

4 Cevap |
6.001 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
05 Ocak 2013

Merhaba, 6353 sayılı yasaya göre; “Kamu görevlileri ile birinci fıkranın (h) ve (j) bentleri kapsamına girenlerden terör olaylarını önlemek amacıyla her türlüpatlayıcı maddeye bağlı olarak meydana gelen olaylar sonucunda ya da her ne şekilde olursa olsun terör olaylarının önlenmesi, takibi veya etkisiz hale getirilmesi amacıyla ifa edilen görevler sırasında veya bu görevlere gidiş dönüşler esnasında meydana gelen kazalar sonucunda yaralanan, sakatlanan, hastalanan veya hayatını kaybedenler, birinci fıkranın durumlarına uygun hükümlerinden yararlandırılır.” denilmektedir. Bu çerçevede bahse konu trafik kazasını operasyon dönüşü yaşamanız nedeni ile mezkur madde hükmü kapsamına girdiğinizi ve bundan böyle 3713 s.k. kapsamında işlem göreceğinizi değerlendiriyorum. Bu kapsamda öncelikle 6353 sayılı yasaya istinaden SGK’a 3713 s.k. kapsamına alınmak istediğinize ilişkin dilekçe ile müracaatınızı yapmanızı, başvurunuz olumsuz sonuçlanırsa gerekirse konuyu yargıya taşıyarak hakkınızı tesis edebileceğinizi, 3713 s.k. kapsamına alınmanızdan sonra iş hakkı, faizsiz konut kredisi gibi haklardan sizin de yararlanabileceğinizi bilmenizi isterim. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
05 Ocak 2013

Teşekkür ederim cevabınız için, Allah nasip ederse başvurumu yapıp sonucu buradan paylaşırım.

 Avatar Yok
19 Mart 2013

cok gecmıs olsun

 Avatar Yok
12 Aralık 2013

Arkadaşlar 6353 sayılı kanundan sonra 3713 sayılı kanun kapsamına geçmek, derece kademe düzenlemesi ve faizsiz konut kredisi için başvuru yapmıştım. 3713 sayılı kanun ve derece-kademe düzenlemesi yapıldı ancak faizsiz konut kredisi çıkmamıştı. Son yapılan düzenlemeden sonra Faizsiz Konut Kredisi hak sahipliği belgesi de dün itibari ile geldi.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun