Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
23 Ocak 2013

Şehit kardeşi olarak çeşme milli emlak bas.atandım ve dün iş bası yaptım.ve belediye dısı olduğu için günde 33 tl yol masrafım var.bucada oturmaktayım acaba izmir merkeze tayin istelebilir miyim. izmirden çeşmeye belediye otobüs hattı bulunmamaktadır ulasım garajdan yapılmaktadır saygılar.

2 Cevap |
4.149 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
23 Ocak 2013

Merhabalar, kurumdan kuruma değişkenlik göstermekle birlikte bir kere memuriyetiniz asaleten tasdik olmadan tayin olamazsınız. Bu 1 yıl sonunda tayin taleplerinde kurumun teammülleri ile kurumun tayin yönetmeliğinde sayılan ve öncelik arz eden hususlar dikkate alınmaktadır. Devlet memurlarının yer değiştirme suretiyle atanmalarına ilişkin yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelikte; “Terör eylemleri etkisi ve sebebiyle şehit olan veya çalışamayacak derecede malul olan ya da malul olup da çalışabilir durumda olan kamu görevlileri ile er ve erbaşların, Devlet memuru olarak görev yapan eş ve çocukları ile anne, baba ve kardeşlerinin; çalıştıkları kurum veya kuruluşların hizmet birimleri olan yerlere münhasır olmak üzere, aynı kurum içinde yer değiştirme suretiyle atanma talepleri, bu durumlarının ilgili makamlarca belgelendirilmiş olması kaydıyla, kadro imkanları da dikkate alınmak suretiyle bu Yönetmelikteki kısıtlayıcı hükümlere bakılmaksızın öncelikle yerine getirilir.” denilmektedir. Bu kapsamda terör eylemleri etkisi tesiri ile meydana gelen olaylar kapsamda tutulduğundan Şehit kardeşi olarak yapacağınız başvurunun “kadro imkanları” dahilinde dikkate alınacağını görmekteyiz. Ayrıca belirtmek gerekirse; bu hususta yönetmelik olmasına rağmen çok farklı uygulamalar görülmektedir. Kurumlara sorulduğundan yönetmelikte geçen “kadro imkanları dahilinde” ibaresine sığınmaktadırlar. Bu hususta bir düzenleme yapılması şarttır. Aşağıdaki linklerini verdiğimiz haberlerimizde de bu hususa değindik. Saygılarımızla.
——————————————–
http://www.gazihaber.com/haber/1338/hani-kurallar.html
http://www.gazihaber.com/haber/1337/yonetmelik-uygulanmiyor.html


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
28 Ocak 2013

Allah kalbinize göre istediğinizi versin inşallah cümlemizin hakkımızda hayırlısı

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun