Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
08 Ocak 2013

Hamit bey merhaba;

3713 kapsamında şihit polis kızıyım annemin kira yardımından yararlanabilmesi icin annemeın nereye müracatt etmesı gerekıyor..hangi belgeler gerekıyor.. Tesekkürler.

 

11 Cevap |
22.128 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
08 Ocak 2013

Merhabalar, bulunduğun il Emniyet Müdürlüğü içerisinde teşkil edilen Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğünde bu konu ile görevlendirilen Polis Memuru kardeşlerimiz size gerekli yardım ve kolaylığı sağlayacaktır. Gidip görüşerek, hangi evraklar isteniyor ise hazırlayıp müracaatınızı yapmanız halinde bu yardımdan yararlanabilirsiniz. Silahlı Kuvvetlerde Belediyeden alınan kira rayiç belgesi ve kira kontratı yeterli oluyor. Aşağıda kira yardımına ilişkin bilgilendirme yazısı yer almaktadır. Saygılarımla.
———————————————
KİRA YARDIMI

3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamındaki görevler nedeniyle;
-Malul duruma düşerek aylık bağlananlarla, bunlardan ölenlerin aylığa hak kazanan dul ve yetimlerinden bir yıl süreyle kamu konutlarından yararlanmaya devam ettikten sonra ayrılanların,
-Kamu konutundan yararlanmayanların,
-Özel tahsisli konutlarda oturanların, istekleri halinde ikametgah olarak kullanacakları yurtiçindeki taşınmazın kira bedeli on yıl süre ile devletçe karşılanır. Yurtdışındaki özel tahsisli konutlarda oturanların yurtdışı kira bedelleri de bir yıl süre ile devletçe karşılanır. Bu çerçevede hak sahiplerinin konut kiralamalarında uyulması gereken usul ve esaslar aşağıda belirtilmiştir.

1. Kanun kapsamında bulunan kişilere ödenecek kira bedeli için belli bir limit belirlenmeyecek, rayiç kira bedelinin tamamı ilgili kamu kurum ve kuruluşunun bütçesinden karşılanacaktır.

2. Kiralanacak konutun kullanım alanı (net) 120 m2′yi geçmeyecek, bu alanın tespitinde konut sahibi ile konutu kiralayan arasında yapılan sözleşme esas alınacaktır.

3. İkametgâh olarak kiralanacak konutlar lüks (sauna, jakuzi, dubleks, tripleks, şömine) olmayan konutlardan seçilecek, büyükşehir belediyelerinin bulunduğu illerde şehrin bulvar ve ana caddeleriyle iş merkezi yoğunluklu mahaller dışında olacaktır.

4. 3′üncü maddede belirlenen kriterlere göre hak sahiplerine ödenecek kira bedeli, kiralamanın yapıldığı yerdeki belediye rayiçlerini geçmeyecektir. Bunun için hak sahibi şehit yakını kiralamanın yapıldığı yerdeki belediye başkanlığından, konutun rayiç bedelini gösterir bir belge alması gerekmektedir.

5. Yakıt, su, elektrik, apartman ve site aidatı gibi ödemeler kira kapsamında olmadığından kira bedeli dışında tutulacak ve oturanlar tarafından karşılanacaktır.

6. 3713 sayılı Kanunun anılan hükmü çerçevesinde kira sözleşmeleri hak sahibi ile mal sahibi arasında yapılacak ve kiralamanın yapıldığı yerdeki kurum harcama yetkilisince onaylanacaktır.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
08 Ocak 2013

Bulunduğunuz ilin İl J. komutanlığı levazım şb.ye başvurabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz

 Avatar Yok
08 Ocak 2013

evet yararlanbilirsiniz bulunduğun yerdeki jandarma şubesine başvuru yapman gerekir. ilgili arkadaşlar size yardımcı olur

 Avatar Yok
08 Ocak 2013

“bascavus38″ ve “KOMANDO2″ Değerli arkadaşlar, Jandarma rütbeli Şehit Aileleri için doğru ifade etmişsiniz. Ancak soruyu yönelten kardeşimiz Polis Şehit çocuğu olduğundan başvuru yeri İl Jandarma Komutanlığı Lojistik Şube Müdürlüğü değil, İl Emniyet Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü olmalıdır. Paylaşımınız için teşekkürler, fakat bahsettiğiniz husus Jandarma sınıfı rütbeli Şehit aileleri için geçerli, yanlış bilgilendirme olmaması için yanıt vermek istedim. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
09 Ocak 2013

İl Emniyet Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğüne başvurmalısınız.

 Avatar Yok
12 Ocak 2013

her ilçede bulunan sosyal yardım vakfına,yoksa kaymakamlığa başvurunuz.

 Avatar Yok
08 Şubat 2013

sosyal hizmetler şubesine baş vurr …

 Avatar Yok
02 Nisan 2014

kira yardımından şehit korucu aileleri de yaralanabiliyor mu?

 Avatar Yok
25 Haziran 2016

Kira yardımı alan arkadaşlar rica etsem beni arayabilir mi ayselo01@hotmail.com sormak istediğim bazı sorular var yardımcı olursanız sevinirim

 Avatar Yok
08 Aralık 2015

kira yuardımı sadece rutbelı personele var

 Avatar Yok
28 Mart 2016

Arkadaslar kira yardimini babamizin evinde otursak alabilirmiyiz

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun