Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
09 Ocak 2013

Slm Hamit Bey, benim emeklilik işlemlerim sürerken gazi kartımı almadan kira yardımından yararlanabilir miyim? Ya da hangi aşamada dilekçe vermeliyim. 2.sorum cuma günü Ankara atatürk hastanesinden H ehliyeti alabilir özürlülüğü devamlı olan raporu aldım. Raporu aldıktan sonra emniyete başvurarak H ehliyeti alacağım. Aldıktan sonra araba almak için yine sgk nın maaş bağlamasını beklemem gerekiyor mu?

6 Cevap |
5.125 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
09 Ocak 2013

Aleykümselam kardeşim, kira yardımından yararlanabilmeniz için maaş bağlanması gerekiyor. Benden ilk yararlandığım zaman aylık bağlandığına dair belge istemişlerdir. Maaşa bağlandıktan sonra jandarma sınıfı için İl Jandarma Komutanlığı Lojistik Şube Müdürlüğü, Kara Kuvvetleri de askerlik şube başkanlıklarında işlemleri yapılıyor. ÖTV indirimli araç alımlarının malul Gazilikle bir ilgisi bulunmamakta olup engellilik durumuna göre yararlanılmaktadır. “H” sınıfı ehliyet alırsanız ÖTV indirimli araç alabilirsiniz. Ayrıca maaş bağlanmasını beklemenize gerek bulunmamaktadır. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
11 Ocak 2013

kira yardımı alabilmeniz icin emeklilik işlemlerinizin bitmesine gerek yoktur.bunun icin kıstas kuvvetin verdiği nakti tazminatı almanız yeterlidir banada ardaşlar alamassın demişlerdi ama şht gazi işlem şubeyi aradım ve kuvvetin verdiği nakti tazminatı aldığınız icin beklemenize gerek yok deyim dilekcemi aldılar ve bir ay sonra almaya başladım. ayrıca göreve dönüp tekrar TSK calışan lara kira yardımı ödüyorlar ben onlardan birisiyim lojman da oturma zorunluluguda yok ben KKK PERSONELİYİM bilgi saygılarımla…

 Avatar Yok
11 Ocak 2013

emekli olmadan yaralanabilirsin bunda kıstas kuvvetin verdiği nakti tazminatı alman yeterli, ben emekli olmadan almaya başladım şht gazi şubeye dilekce ver ayrıca görevde olan biriside lojman oturmak zorunda degildir onlarda kira yardımı alabilir ben de onladan birisiyim kkk personeliyim saygılarımla…

 Avatar Yok
11 Ocak 2013

“metehan02″ Şu an göreve devam edenler yararlanabiliyorlar. Ancak göreve devam etse bile emekli maaşı bağlanıyor. Yani “vazife malulü” hükümleri çerçevesinde 3713 kapsamında aylık bağlanmamış bir kişinin sadece nakdi tazminat almış olmasının kira yardımından yararlanabilmesi için yeterli olduğunu söylemek yanlış bir bilgilendirme olacaktır. Şu an göreve devam ediyorsanız siz de vazife malulü aylığına bağlanmış durumdasınız, hem görev maaşı hem de vazife malulü maaşı alıyorsunuz (3713 kapsamında iseniz) Lojmanda oturma gibi bir zorunluluk yok. Aşağıda Jandarma Genel Komutanlığı tarafından bana gelen yazıyı görebilirsiniz. Orada da maaş bağlandığına ilişkin belgenin ibraz edilmesi gerektiği vurgulanmaktadır. Ayrıca diğer bilgi paylaşımlarınızı da takip ediyorum. İlginiz ve paylaşımlarınız için çok sağ olun. Saygılarımla.
————————————-
1. Yurtiçi veya yurtdışında kamu konutlarından yararlanmakta iken malul olanların kendilerine, ölenlerin aylığa müstahak dul ve yetimlerine 10 yıl süre ile konut kiralamasına müsaade eden ilgi (a) Terörle Mücadele Kanununa göre İlgi (b) dilekçeniz ile kira yardımından faydalanmayı talep etmektesiniz.
2. Yapılan incelemede, kira yardımı talebiniz uygun bulunmuş olup. alacağınız kira yardımının tamamı açmış olduğunuz ve/veya açacağınız maddi manevi tazminat davasını kazanmanız halinde ödenecek tazminattan düşülecektir. Bu durumu göz önüne alarak kira yardımından faydalanmak için, sözleşmenin onaylandığı aybaşından başlayıp 10 yıl süre ile devam edeceği ve EK’te gönderilen maddelerin sözleşmenin (kira kontratının) özel şartlar bölümüne yazılması kaydıyla tasarrufa azamı gayret göstererek, ikametgah olarak kullanılacak konutun lüks (sauna, jakuzi, dubleks, tripleks. şömine) olmayan konutlardan seçilmesi. Büyükşehir Belediyelerinin bulunduğu illerde şehrin bulvar ve ana caddeleri ile ış merkezi yoğunluklu mahaller dışında olması ve konutun kullanım alanının 120 m2′yi geçmemesi esas alınarak, bölgeniz belediyesinden alacağınız kira rayici (aslı ve bir suret fotokopisi) ile birlikte beş adet kıra sözleşmesi (bir asıl. iki suret noter onaylı ve iki fotokopi olmak üzere). Emekli Sandığından aldığınız kimlik kartı (ıkı suret fotokopisi) ve Emekli Sandığından alınan maaşı gösteren (iki suret fotokopisi) belgeleri Jandarma Genel Komutanlığına göndermenizi ve konuyla ilgi il Jandarma K.lığından yardım alabileceğinizi rica ederim.
————————
ÖZEL ŞARTLAR
1. Kiralanan konutun yıllık kıra bedelleri en fazla üçer aylık taksitler halinde; ilk üç aylık (OCAK-ŞUBAT-MART) dönem sonunda, diğer üj aylıklar dönem başlarında ödenir.
2. Yakıt, su. elektrik, apartman ve site aidatı gibi ödemeler kira kapsamında olmadığından kira bedeli dışında tutulacak ve oturanlar tarafından karşılanacaktır.
3. Konutun kullanım alanı……………..m’dir.
4. Konutun bir yıllık kullanım süresinden sonra, en çok Maliye Bakanlığınca belirlenecek oran kadar kira artırımı yapılır.
……/…..J………
MAL SAHİBİ KİRACI
ÖNEMLİ NOT:
a) Yukarıdaki maddeler kıra sözleşmesinin (kontratın) ilgili yerine aynı şekilde yazılıp, mal sahibi ve kiracı tarafından imzalanacaktır
b) Konulun kullanım alanı 120 m , geçerse ve kira bedeli ilgili Belediyeden alınan rayiçten yüksek olursa değerlendirmeye alınmayacaktır.
c) Gerekli belgelerin hazırlanıp Jandarma Genel Komutanlığına gönderilmesini müteakip, ödeme işlemleri için kiracı tarafından konutun bulunduğu ildeki varsa Jandarma Bölge Komutanlığı, yoksa İl Jandarma Komutanlığı ile irtibata geçilecektir.
———————


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
11 Ocak 2013

sayın Hamit bey, olayı biraz daha acmak istiyorum ben şu an hala hava değişimin de tekrar göreve dönebilmek icin profesör kurulunu girmiş atama bekleyen birisiyim yani anlayacagınız gibi hala emekli maaşı almıyorum, maaşımı daha eski birliğimde almaktayım.ayrıca kira yardımıyla ilgili kanun ve genelge cok genel oldugu icin kuvvetler bunu kendi usullerince cözmeye calışıyor benden istedik leri belgeler ise sadece şunlar oldu :kuvvetin ödeme emri(şht/gazi şb.dilekcenize istinaden veriyor) kiracı ile mal sahibi arasında kontrat(noter onaylı degil) belediye rayic bedeli yukardada bahsettiğiniz gibi evin belli kriterleri var ama bu dedikleriniz kira kontratındada yazmadığı icin sorun olmuyor(matbu evrak) bence burada püf nokta belediyenin verecegi rayic bedeli.ayrıca para iki aydır her ay kendi hesabıma yatmaktadır. bence burda sıkıntı kuvvetler arası uygulama farklılıklar bilgilerinize saygılarımla…

 Avatar Yok
17 Şubat 2016

KİRA YARDIMI
3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamındaki görevler nedeniyle;
-Malul duruma düşerek aylık bağlananlarla, bunlardan ölenlerin aylığa hak kazanan dul ve yetimlerinden bir yıl süreyle kamu konutlarından yararlanmaya devam ettikten sonra ayrılanların,
-Kamu konutundan yararlanmayanların,

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun