Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
28 Ocak 2013

Memurluktaki Şehit yakınlarının atamaları nasıl oluyor?

Merhabalar sn.Hamit YILDIZ bey. Öncelikle verdiğiniz bilgiler için Allah sizden razı olsun.Benim sorum şu;3713 sayılı kanunla şehit ve gazi yakınlarına tanınan 2 iş hakkı ile ilgili…Ben 21.01.2013 tarihinde maliye bakanlığı Karaman defterdarlığı Başyayla mal müdürlüğünde 657 ye tabi memur olarak işe başladım.Fakat bildiğim kadarıyla şehit ailelerinin tercih ettiği il merkezine atama olur yönünde. Ama beni ilçeye atadılar ve bende ilçeye kış nedenleriyle ailemi getiremiyorum 7 aylık bebeğimde şuan hastanede yatıyor. Benim şehit ailesi olarak Karaman merkeze atamamı çıkartmam gerekiyor.Şehit ailesi olarak tayin önceliği veya bebeğim hastanede yattığı için bir tayin işlemi veyahut sizin bana vereceğiniz bir tayin işlemi örneği var mı ? Her şey için şimdiden teşekkürler. diye sormuştum sizde
Merhabalar, aşağıdaki yönetmeliği ilgi tutarak dilekçe ile kurumunuza müracaat edin. Ailevi nedenleri de dilekçenizde belirtmek sureti ile görev yerinizin Makamca yeniden değerlendirilmek sureti ile il merkezi olarak belirlenmesini talep edin. Bu konuda duyarsız kalacaklarını sanmıyorum. İyi dilekleriniz için ben teşekkür ederim. Saygılarımla.
———————————————————

DEVLET MEMURLARININ YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMALARINA İLİŞKİN YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK
Bakanlar Kurulu Karar Tarihi – No : 27/02/2007 – 2007/11837
Resmi Gazete Tarihi : 06/04/2007

Resmi Gazete Sayısı : 26485

Ekli “Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”in yürürlüğe konulması; Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı’nın 27/2/2007 tarihli ve 3724 sayılı yazısı üzerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 2 nci ve 72 nci maddelerine göre, Bakanlar Kurulu’nca 7/3/2007 tarihinde kararlaştırılmıştır.

Madde 1 – 19/4/1983 tarihli ve 83/6525 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmeliğe aşağıdaki madde eklenmiştir.

“Ek Madde2 – Terör eylemleri etkisi ve sebebiyle şehit olan veya çalışamayacak derecede malul olan ya da malul olup da çalışabilir durumda olan kamu görevlileri ile er ve erbaşların, Devlet memuru olarak görev yapan eş ve çocukları ile anne, baba ve kardeşlerinin; çalıştıkları kurum veya kuruluşların hizmet birimleri olan yerlere münhasır olmak üzere, aynı kurum içinde yer değiştirme suretiyle atanma talepleri, bu durumlarının ilgili makamlarca belgelendirilmiş olması kaydıyla, kadro imkanları da dikkate alınmak suretiyle bu Yönetmelikteki kısıtlayıcı hükümlere bakılmaksızın öncelikle yerine getirilir.”

Madde 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Madde 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür. DEMİŞTİNİZ

Rica etsem bana bir tayin dilekçesi örneği yada nasıl yazacağım hakkında bilgi verebilirmisiniz?

6 Cevap |
19.729 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
28 Ocak 2013

KARAMAN DEFTERDARLIĞI
Başyayla Malmüdürlüğü

Şehit yakınıyım. 3713 sayılı kanuna istinaden verilen iş hakkı kapsamında atamam Müdürlüğünüz emrine yapılmıştır. 06/04/2007 tarih ve 26485 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Devlet memurlarının yer değiştirme suretiyle atanmalarına ilişkin yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelik” hükümlerine göre; “Terör eylemleri etkisi ve sebebiyle şehit olan veya çalışamayacak derecede malul olan ya da malul olup da çalışabilir durumda olan kamu görevlileri ile er ve erbaşların, Devlet memuru olarak görev yapan eş ve çocukları ile anne, baba ve kardeşlerinin; çalıştıkları kurum veya kuruluşların hizmet birimleri olan yerlere münhasır olmak üzere, aynı kurum içinde yer değiştirme suretiyle atanma talepleri, bu durumlarının ilgili makamlarca belgelendirilmiş olması kaydıyla, kadro imkanları da dikkate alınmak suretiyle bu Yönetmelikteki kısıtlayıcı hükümlere bakılmaksızın öncelikle yerine getirilir.” hükmü bulunmaktadır. Bu kapsamda mezkur yönetmelik hükmüne istinaden anne ve babamın yanında olarak onların ihtiyaçlarını temin edebilmek ve halen hastanede yatmakta olan 7 aylık çocuğumla ilgilenebilmek için görev yerimin Karaman İl merkezinde uygun göreceğiniz bir yere gerçekleştirilmesini saygılarımla arz ederim.

Adı-soyadı
İmza
Tarih:
Adresi:
Telefon:


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
29 Ocak 2013

Hamit Bey Allah sizden gani gani razı olsun herşey için çok teşekürlerimi sunarım..

 Avatar Yok
29 Ocak 2013

peki memurların kurumlar arası geçişinde kolaylık sağlanılıyor mu ?

 Avatar Yok
13 Haziran 2013

Yok kolaylık falan sağlamadılar defeterdarlık istiyor, vali reddediyor nasıl iş anlamadım yani sonuç olarak atamam olmadı…

 Avatar Yok
22 Ağustos 2013

ya bende yeni başladım işe ama nikah kıydım iki hafta sonra düğünüm var eşim malatyada benimde malatyaya tayin istemem gerek ama daha çalışmaya başlayalı bir hafta oldu gene de tayinim çıkar mı? eşim polis olduğu için hemen çıkar diyorlar sizce de öyle mi şehit yakını olunca kolaylıkda sağlanır mı?

 Avatar Yok
01 Aralık 2015

Hamit beyin yazmis oldugu gibi bi dilekceye kesin gozuyle bakabilirsiniz

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun