Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
16 Ocak 2013

Merhabalar iyi akşamlar Hamit bey, terör mağdurlarına maaş bağlanmasına ilişkin gerekli belgeler nelerdir? Varsa dilekçe örneklerini bize buradan ve yahut gazi haber de yazarsanız çok makbule geçecek . Allah yar ve yardımcımız olsun..

11 Cevap |
6.514 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
16 Ocak 2013

Merhaba iyi akşamlar. Valilikten hangi belgelerin istendiğini ve dilekçe örneğini temin ederek inşallah yakın zamanda sitemizde yayımlayalım. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
17 Ocak 2013

hamit bey bizde bu cevabı bekliyoruz.İnşallah yeni konunda kesin gerçekleşir

 Avatar Yok
23 Ocak 2013

Merhaba Dinçer Bey,
Terör mağdurlarına maaş bağlanma işlemlerini bulunduğunuz Valiliklerde kurulmuş olan Şehit ve Gazi İl Şube Müdürlükleri ilgilenmektedir.
Maaş işlemleri için; eğer daha önce herhangi bir tazminat almadıysanız ve 2008′den önce olmuş bir olay ise yasayı kapsamadığını söylüyorlar. Fakat yine de siz başvurunuzu yapın derim.Valiliklerde bulunan hukuk işleri birimleri sizi İlk olarak Zarar Tesbit komisyonu Müdürlüğü’ne yönlendirecektir ; Komisyona ;yaşanılan olayı anlatan tarih/yer vb bilgileri içinde bulunduran tazminat talep edeceğiniz bir dilekçe yazmanız gerekiyor. Bu dilekçeye istinaden ,Zarar Tesbit Komisyonunca size bir ‘karar’ cevabı verilecek.(Bu işlem bir süre alabilir) daha sonra aldığınız cevaba göre aşağıda sıraladığım evraklar ile birlikte tekrar valilikteki Hukuk İşleri Bölümüne, Valilik Makamına komisyon kararına istinaden tarafınıza maaş bağlanması hususunda bir dilekçe yazmanız gerekecektir. Dilekçe’nin ekine Komisyon kararını da koymanızda fayda var.Bu dikeçe’ye ek olarak ise;
Savcılıktan alınacak adli sicil kaydı
Kimlik araştırma belgesi(SGK ‘dan alınır)
Veraset İlamı
Olay yeri Tasbit tutanağı ( Savcılıktan alınır aslı gibidir yapılabilir)
Vukuatlı Nüfus Kayıt örneği
Tüm bu evraklar ile başvurunuzda bulunabilirsiniz.Ancak dikkat edilmesi gereken; başvuru yapacak kişinin ilk hak sahibi olmasıdır.
Bilgilerin tam anlamıyla doğruluğu konusunda yine de Valiliklerdeki Şehit ve Gazi Daire Başkanlıklarına danışmanızı tavsiye ederim.
Saygılarımla.

 Avatar Yok
23 Ocak 2013

Merhaba Erkan Bey,
Öncelikle şunu söylemem gerekiyor.
Maaş konuları ile valiliklerde kurulan Şehit Gazi Şube Müdürlükleri ilgileniyorlar ama onlarda önce sizi, yine valilikte bulunan hukuk işlerine sevk edeceklerdir. Hukuk işleri de öncelikle; (Eğer olay sonucu daha önceden tazminat almadıysanız) ilk olarak bulunduğunuz ilin Valilik Makamı, İl Özel idaresi Zarar Tesbit Komisyonu Başkanlı’na yaşadığınız olayı (yer ve tarih belirterek) anlatan ve tazminat talebinde bulunduğunuzu bildirdiğiniz bir dilekçe yazmanız gerekiyor. Bu dilekçeyi birinci dereceden hak sahibi yazmalıdır.
Bu dilekçe sonucu Komisyon size bir ‘karar’ verecektir.Bu işlem biraz zaman alabilir.
Komisyondan almış olduğunuz karar neticesinde tekrar; Valilik Makamı’na bir aşağıdaki belgeleri sıralayarak tarafınıza maaş bağlanmasına dair bir dilekçe daha yazmalısınız. (Dilekçe de yasa maddesini belirtip ,Komisyon kararına istinaden de diyebilirsiniz.)
Gerekli Belgeler:
Savcılıktan Alınacak Adli Sicil Belgesi
Kimlik Araştırma Belgesi(SGK’dan alanır)
Veraset İlamı
Olay Yeri Tesbit Tutanağı(Savcılıktan alınır, aslı gibidir yapılabilir)
Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
Bütün bu işlemleri yapmadan önce yine de Valilik Hukuk İşleri Bölümüne danışmanızı tavsiye derim.
Geçmiş Olsun.
Saygılarımla.

 Avatar Yok
24 Ocak 2013

Merhaba İrazca Bey;
Öncelikle ilginiz için çok teşekkürler.biz daha önce tazminat aldık(2004)Adli sicil belgesini ,kimlik araştırma belgesini,vukuatlı nüfus kayıt örneğini,form, veraset ilamı’nı hazırladım.Fakat veraset ilamını 2004 yılında tazminat için çıkarmıştım.şimdide 2004 yılına ait arşivden dosya sayı ve karar nosuyla bulup aynı sulh hukuk mahkemesinde aslı gibidir mühür ve imza ile birlikte aldım bu sorun yaratırmı yoksa aynen geçerlimi?
Ben kendi ilim dışında başka ilde ikamet etmekteyim..başvurumu kendi ilim valiliğine başvuracağım bildiğim kadarıyla..eksiklerimiz .1.dilekçe 2.zarar tespit komisyon kararı 3.olay yeri tesbit tutanağı.sizden ricam dilekçe örneğini buraya yazarmısınız varsa bildiğiniz linkleride yapıştırabilirseniz..çok memnun oluruz.çünkü dilekçenin içeriğini bilmiyorum babam memlekete gidecek istiyorum bir an önce evrakları hazırlayıp babama fazla iş kalmasın bu kar kış gününde..saygılarımla…

 Avatar Yok
24 Ocak 2013

İrazca Bayan olsun başlık :D
Veraset ilamı ile ilgili bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.
Dilekçe için örnek demişsiniz, ancak Zarar tesbit komisyonuna mı yoksa İl valiliğine vereceğiniz dilekçe mi acaba?
Bu arada başvurunuzu bağlı bulunduğunuz ile yapmanızda fayda var.
Saygılarımla.

 Avatar Yok
25 Ocak 2013

Özür dilerim bilmiyordum hakkını helal et.dilekçe içinde il valiliğine vereceğim.başvuruyu da bağlı bulunduğumuz ile başvurmayı düşünüyorum teşekkürler..

 Avatar Yok
04 Şubat 2013

olay yerı tesbıt tutanağı ZARAR KARŞILAMA BELGESI MIRAS BELGESI KIMLIK ARAŞTIRMA BELGESI
SABIKA KAYDI
AİLE NUFUS TABLOSU
FORM

 Avatar Yok
07 Şubat 2013

olay yerı tesbıt tutanagını alabılecegımız yer valılık mı yoksa sgk mı?

 Avatar Yok
09 Şubat 2013

Her ikiside değil ,il,ilçe savcılık yada il,ilçe jandarma dan alınabiliyormuş edindiğim bilgilere dayalı olarak..

 Avatar Yok
08 Nisan 2013

bende ankara valiliğinden başvurdum. benden istnilen belgeler şunlardı….
1.dilekçe
2.Zarar tespit komisyonu kararı
3.Adli Sicil Kaydı
4.Kimlik Arştırma Belgesi
5.5233 Sayılı Kanuna Göre derecelendirilmiş (1,2,3 derece) Sağlık kurul raporu
6.Vukaatlı Nüfus Kağıdı Örneği
7.Olay yeri tespit tutanağı
8.Form( bunu valilik veriyo)…

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun