Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
29 Ocak 2013

Abi sorularımızı bıkmadan zaman geçirmeden cevapladığınız için Allah sizden razı olsun. Sorum şehidin anne ve babası kira yardımından faydalanabilir mi Şehidimiz 3713 kapsamında uzman jandarma eşi ve çocuğu var.

3 Cevap |
5.234 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
29 Ocak 2013

Merhaba, Allah sizden de razı olsun. 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 nci Madde (b) fıkrası gereği; “yurtiçinde ve yurtdışında kamu konutlarından yararlanmakta iken malül olanların kendileri, ölenlerin aylığa müstahak dul ve yetimleri, Kamu Konutları Kanununda gösterilen özel tahsisli konutlarda oturanlar hariç olmak üzere bir yıl süreyle kamu konutlarından yararlanmaya devam ederler. Bu süre sonunda kamu konutundan çıkacaklar ile kamu konutundan yararlanmayanlar ve özel tahsisli konutlarda oturanların istekleri halinde ikametgah olarak kullanacakları yurtiçindeki taşınmazın kira bedeli “ON YIL” süre ile Devletçe karşılanır. Yurtdışındaki özel tahsisli konutlarda oturanların yurtdışı kira bedelleri de istekleri halinde bir yıl süre ile Devletçe karşılanır.” hükmü bulunmaktadır. Bu çerçevede yasa kira yardımı hakkını sadece Şehidin eş ve yetimine tanımaktadır. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
13 Şubat 2013

kira yardımından kardeşlerde yararlanabiliyomu acaba

 Avatar Yok
11 Mart 2013

ordu vazife malülleri faydalanıyormu kira yardımından

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun