Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
28 Ocak 2013

Merhaba hamit bey geçenlerde elektirik faturasını yarı yarıya indirmek için benden belge istediler belgeyi almaya gittiğimde babamın dosyasını açtırdığımda dosyada vazife malulü yazıyor ama vefat etti maaş aldığımız karttada şehit eşi yazıyor vazife malulü gazi olmuyor mu ? görev şehidi değil vazife malulü yazıyor ama kimlikte şehit yazıyor o zaman gazi olması lazım vazife malulü ise birde çoğu kişi faizsiz konuttan yararlanamıyor terörle mücadele istiyorlar diyorlar ben yararlandım acaba bilmediğimiz farklı şeyler mi var yani yanlış mı kayıtlara geçmiş ben hangi konunum yani görev şehidi mi vazife malulü mü

4 Cevap |
5.172 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
28 Ocak 2013

Merhaba, “vazife malulü” yazmasının nedeni görevin sebep ve tesiri ile Şehit olmasından ötürüdür. Burada herhangi bir sıkıntı yok. Şehadetin nasıl gerçekleştiğine ilişkin bilgi verebilirseniz hangi kanun kapsamına girdiğinizi size tahmini olarak belirtebilirim. Bunun yanında serbest seyahat kartının arkasında hangi kanun kapsamında olduğunuz yazmaktadır. Oradan da bakabilirsiniz. Faizsiz konut kredisinden yararlanabildiğinize göre “3645 sayılı Kanunun 1′inci maddesi ile 2985 sayılı Kanuna eklenen Ek 1′inci madde gereğince; 5434 sayılı T.C. Emekli Sandığı Kanunu’nun 64 üncü maddesi, 2330 sayılı Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanun, 2566 sayılı Bazı Kamu Görevlilerine Nakdi Tazminat Verilmesi ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanun, 2453 sayılı Yurt Dışında Görevli Personele Nakdi Tazminat Verilmesi ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanun, 2629 sayılı Uçuş, Paraşüt, Denizaltı, Dalgıç ve Kurbağa adam Hizmetleri Tazminat Kanunu ve 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu’nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” kapsamındaki görevlerden herhangi biri nedeniyle şehit olduğunu değerlendiriyorum. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
01 Şubat 2013

benim babamda vazife malulu olarak geçiyor ve birçok resmi dairede babamın gaziliğini kanıtlayamıyoruz özellikle üniversitede burs ve barınmada çok sıkıntı yaşıyoruz babam gazi geçmiyor mu yapableceğimiz bir şey var mı?

 Avatar Yok
08 Şubat 2013

benım amcamda oyle bır durum gecııyourdu

 Avatar Yok
21 Şubat 2013

merhaba hamit bey: ben 2008/4tertip asker olarak tekirdagda askerken kaydırma birlik olarak mart 2009da betonpınar/gülyazı/şırnak a gönderildim.31 agustos 2009da betonpınardakı taburda zincirleme kaza olarak yanlıslıkla temizlik maddesi içmem sonucu acilen ankara gataya getirildim ve yıllar süren tedavimden sora kendim raporlarımla emekli sandigina basvurdum 10.02.2012de 5434/45 s.k.dan emekli oldum.Şırnak terörle mücadelenin kapsamına girdigi için benim haklarımda ona göre verilmesi gerekmiyormu ben neler yapabilirim haklarımı tam olarak bilmiyorum yardım edrseniz çok menmun olurum saygılarımla.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun