Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
07 Mart 2013

Ben Polis Memuru olarak hala görev yapmaktayım. Şırnak çevik kuvvette 17.10.2011 tarihinde terör sempatizanlarının gerçekleştiği sokak olaylarına müdahale ederken bize atılan parça tesirli ses bombası atılması sonucu ben ve arkadaşlarım çeşitli yerlerimizden yaralandık. En ağırı bendim. Ben 3 Ameliyat geçirdim sağ gözümde hasar kaldı. Gözümün görme derecesi +12 olup Emniyet sağlık şartları yönetmeliğine göre C Dilimi Raporu aldım. Ben idari polis olabilir miyim. Gazilik durumumla ilgili bilgi alabilir miyim ve 3713 e göre beni değerlendirirler mi… Cevabınız için teşekkür ederim.

27 Cevap |
39.364 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
07 Mart 2013

Merhaba, “Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliği”ne göre “Hastalık Branşlarının Sınıflandırılmasındaki C dilimi sağlık şartlarını taşıyanlar birimlerin faal hizmetleri dışında kalan diğer hizmetlerinde çalıştırılabilir” hükmü bulunmaktadır. Bu çerçevede mevcut rahatsızlığınız nedeni ile bulunduğunuz görevi yapamayacak duruma gelmeniz ve faal hizmetler dışında idari hizmetlerde görevlendirileceğinizden “Vazife Malullüğü” kapsamında emekliye ayrılabileceğinizi değerlendiriyorum. Bahse konu hadise terör sempatizanlarının eylemleri neticesinde gerçekleştiğinden, olaya ilişkin tutulan tutanak ve raporlarda da bu şekilde anlatıldı ise 3713 s.k. kapsamında değerlendirileceğinizi düşünüyorum. En kötü ihtimalle 2330 s.k. kapsamına alınırsınız. Böyle bir durumda 3713 s.k. kapsamına alınmak için yargı yoluna gitmekten çekinmeyin. Mutlaka avukat ile hareket edin. Allah yar ve yardımcınız olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
07 Mart 2013

Sevgili kardeşim geçmiş olsun..
Haklarınız çok fazla.
Lütfen tamamını kullanınız.
Bu millet şehit ve gazilerinden hiç bir yardımı esirgemeyen bir millettir.
Ancak haklarınız arandığı taktirde bir kıymet ifade eder.
Tatmin edici bir şekilde Maddi tazminat alırsınız
Manevi tazminat hakkınız mevcut
Bu haklarınızı usulüne uygun ve zamanında kullanırsanız hayatınız boyunca hiç kimseye muhtaç olmadan yaşarsınız.
Lütfen avukatınıza danışınız ve avukatınızla çalışmaya alışınız.

 Avatar Yok
07 Mart 2013

geçmiş olsun devrem olay tarihinin süresinden 1 yıl geçmiş daha önce başvuruda bulundunmu sgk 1 yıl içerisinde başvuranları kabul ediyor diğerlerini kabul etmiyor diye bir bilgi kirliliği var ama yine de sen personel şb le bir görüş aldığın raporu emniyet genel müdürlüğüne sunulmak üzere kendi personel şbne gerekli evraklar ile birlikte yolla sonuç alırsın inşallah.tekrarr geçmiş olsun kardeş

 Avatar Yok
07 Mart 2013

devrem öncelikle çok geçmiş olsun.raporunu hastane, emniyet genel müdürlüğüne gönderecek oradan egm, sgk ya idari polislik için görüş soracak. sgk sağlık kurulu senin dosyanı değerlendirecek vazife malüllüğünü ve idari polisliğini onaylayarak egm ye yazı yazacak. endişelenmene hiç gerek yok.almış olduğun c dilimi rapor idari polislik için yeterli.olayın oluşu itibariyle 3713 say. kanun kapsamında değerlendirileceğini tahmin ediyorum. vazife malüllüğün onaylandıktan sonra verilen tüm haklardan faydalanabilirsin.hayırlısı olması dileğiyle.saygılar..

 Avatar Yok
07 Mart 2013

sinan zaten C dilimi raporun varsa idari polis olabilirsin ve 3713 e girersin, çift maaş alırsın, kendi memleketinde çalışabilirsin vs vs… daha birçok şey… kafana takılan ne varsa bana sorabilirsin ben çok araştırdım… istersen burdan sorabilirsin istersen mail at mail adresim hakutt@gmail.com

 Avatar Yok
07 Mart 2013

Teşekkür ederim hamit bey cevapladığınız için.Tutulan tutanaklar ve fezlekede terör sempatizanlarının gerçekleştirdiğini çokça yazıyor.Ben idari polislik için başvurdum.2.5 Ay süreceğini söylüyorlar bu doğrumu.İdari polisliğin benim için ne avantajları olacak.Ayrıca 13 bin TL nakdi tazminat aldım.Zaten aldığım paralarda tedavime gitti.Ben tazminat davası açabilirmiyim?Manevi açıdan ben gaziliği istiyorum ne yapmam gerekiyor çünkü devlet için gözümü kaybettim :( .şimdiden teşekkür ederim.

 Avatar Yok
10 Mart 2013

Sevgili kardeşim..
Onlar canları nasıl isterse öyle değerlendirsin.
Sizin yeriniz 3713
Hastalığınızın özelliği sebebi ile sizin için bir yıllık süre kesin.
Bu süreyi sakın kaçırmayınız..
Önünüzde iki seçenek var
ya idareye güvenir ve verdikleri ile yetinirsiniz.
Ya da yargıya sığınır ve milletinizin size ananızın ak sütü gibi helal ettiği haklarınızı alır kimseye muhtaç olmadan yaşamınızı sürdürürsünüz..
Allah yardımcınız olsun kardeşim.

 Avatar Yok
08 Mart 2013

Sinan bey şahsen bana sorarsanız idari polis olarak devam etmektense iş hakkımı kullanarak kamuda memur olmayı tercih ederim. İdari polis olarak devam etseniz de emekli ikramiyesi, emsal maaş hakkı gibi haklardan yararlanacaksınız. Ancak sivilde çalışmak çok daha huzurlu ve aileye daha fazla zaman ayrılabilmesine imkan veriyor. Tabi bu benim şahsi görüşüm. Nihai kararı siz vereceksiniz. Maddi ve manevi tazminat davası açmanızı öneririm. Bu davayı açabilmek için 1 yıllık süreyi geçirmemeniz gerektiğini belirtmek isterim. Bunun yanında yasalarımızda terörle mücadelede yaralanarak sakat kalan kamu görevlileri ile ilgili “Gazi” tanımlaması mevcut değildir. Yalnızca “Devlet Övünç Madalyası” alacaksınız. Bunun yanında Malul Gazi olarak 3713 s.k. ve diğer mevzuat hükümleri ile verilen verilen tük haklardan yararlanabileceksiniz. Size “Gazi” ibareli serbest seyahat kartı verilecek. Bu hususta hiçbir sıkıntı olmaz. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
08 Mart 2013

devrem tekrar merhaba. idari polislik ve vazife malüllüğü onaylanma işlemleri yoğunluğa bağlı değişmekle birlikte ortalama 1-1.5 ay sürüyor. benim aynı olayda yaralandığım 3713 say. kanundan vazife malülü ve idari polis olarak çalışan arkadaşım şimdi haftaiçi 8-5 çalışıyor. cumartesi-pazar resmi bayramlar tatil.iş yükü çok çok az olan bir kısma verilmiş ve çalıştığı kısımdan epeyce memnun. muhtemelen senide böyle iş yükü çok az olan bir kısımda değerlendirirler.vazife malüllüğün onaylandıktan sonra sakatlık derecene bağlı olarak egm den tekrar bir miktar daha tazminat alacaksın. arkadaşım 6. dereceden vazife malülü o 18 bin lira aldı.derecen belli olduktan sonra per. daire başkanlığı nakdi tazminat büro amirliğine dilekçeyle başvuracaksın.aslında bende hamit abi ye bu tazminatla ilgili şunu sormak istiyordum. egm nin verdiği tazminat maksimum 20 adli iş gücü kaybı üzerinden verilen tazminat.şu an için 13500 lira civarı.Hamit abi eğer 120 günlük ilk adli iş günü raporumuz varsa 20 günden sonrası için mahkemeye başvursak kazanabilirmiyiz? adli olarak verilen raporun 1 günü ortalama 675 lira.bu konuda bilgisi olan arkadaşlarda cevap yazabilirlerse çok memnun olurum.saygılarımla, herkese hayırlı günler dilerim.

 Avatar Yok
08 Mart 2013

Teşekkür ederim Hamit bey olay üzerinden 1 sene geçti maalesef çünkü kendi derdimize düştük.Bn devlet bunları kendiliğinden yerine getireceğini zannediyordum.Olaydan sonra beni bu kadar yanlız bırakacaklarını bilmiyordum.Gözüm bu kadar bile görmeyebilirdi çünkü doktorum görmeyeceğini aileme söylemiş bunada şükür şimdi.Ben fazla bişey istemiyorum, sadece haklarımı alayım yeter bana.Tedavim sürecince hiçbişey görmedim devletten maalesef.

 Avatar Yok
09 Mart 2013

sen yinede başvurunu yap gelecek cevaba göre hareket edersin .allah şifalarını versin inşallah hayırlısı ile istediklerin olur kardeşim.

 Avatar Yok
09 Mart 2013

ne kadar oldu başvrlı bende başvurdum devrem yaklaşık 2 3 ay sürebileceğini bazı zamanlarda 6 ay kadar da sürebileceğini söylüyorlar inşallah en kısa zaman da sonuç alırız kardeşim

 Avatar Yok
09 Mart 2013

ne kadar oldu başvarlı bende başvurdum devrem yaklaşık 2- 3 ay sürebileceğini bazı zamanlarda 6 ay kadar da sürebileceğini söylüyorlar inşallah en kısa zaman da sonuç alırız kardeşim

 Avatar Yok
10 Mart 2013

“ankarali35″ Değerli kardeşim, bahsettiğiniz 20 gün sınırı bulunan tazminat “Nakdi Tazminat” olarak adlandırılmaktadır ve yalnızca 20 güne kadarlık tutarı alabilirsiniz. Bu hususta dava açsanız bile diğer günlere ilişkin nakdi tazminat kazanamazsınız. Ancak raporun onay tarihinden itibaren 1 yıllık süre içerisinde Maddi ve Manevi tazminat davası açma hakkınız bulunmaktadır. Burada size ödenecek tazminat belirlendikten sonra size daha önceden yapılan tazminat vs. ödemeler bu miktardan düşülerek kalan rakam tazminat olarak ödenecektir. 1 yıllık süreyi geçirmeden bir avukat ile görüşmenizde fayda var. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
10 Mart 2013

fenerlirambo devrem ben daha yeni başvurdum ikmizinkide en kısa zmanda sonuclanır inşallah. tercihlerden önce sonuçlanır diye umuyorum.Hamit abi Yukarıda bahsettiğin rapor Nakdi tazminat için emniyetin aldırdıgı raporun onay tarihimi.yoksa olaydan sonra aldığım raporların onay tarihimi anlayamadım.Olayın üzerinden 1 sene geçti yani.

 Avatar Yok
10 Mart 2013

Hamit abi Ayrıca Ben 2330 sayılı kanuna göre nakdi tazminat aldım.Ben 3713 sayılı kanundan ve diğer mevzuat hükümlerinden yararlanabilecekmiyim.teşekkür ederim herkese

 Avatar Yok
12 Mart 2013

tamam hayırlı olsun devrem benimki şuan skk da tahsis görünüyor yeni işlenmiş daha artık sonucunu bekleyeceğiz inşallah hayırlısı olur hakkımızda

 Avatar Yok
12 Mart 2013

fenerlirambo 09 Mart 2013
ne kadar oldu başvrlı bende başvurdum devrem yaklaşık 2 3 ay sürebileceğini bazı zamanlarda 6 ay kadar da sürebileceğini söylüyorlar inşallah en kısa zaman da sonuç alırız kardeşim

 Avatar Yok
12 Mart 2013

evrak benim sgk da artık ordan çıkacak sonucu bekleyeceğiz sanad ageçmiş olsun devrem ayrıca fenerlirambo_3464@hotmail.com görüşebiliriz

 Avatar Yok
14 Mart 2013

m eteler devrem senin ne kadar oldu başvuralı evrağın sgk da işoleme girmişmi ne aşamada biliyormusun

 Avatar Yok
15 Mart 2013

yaklasık 5-6 ay sürer generlirambo sabırlı olman gerekmektedir

 Avatar Yok
02 Mayıs 2013

tabi ki olabilirsin unutmadan bütün haklarını almanı tavsiye ederim.

 Avatar Yok
14 Mayıs 2013

selamun aleyküm hamit abi.daha öncede belirttigim gibi benim c dilim raporum vardı.Emniyetten bana gelen tebliğde sağlık dairesi başkanlıgında durumum değerlendirilmiş ve emniyet hizmetlerinde calışmamda sakınca yoktur diye tebliğ ettiler bana.Bu işlem idari polislik başvurumda sorun yaşatırmı
Ayrıca Vazife malullüğü için evraklarımı sgkya yollamışlar.şimdiden cvp için teşekkürler

 Avatar Yok
29 Temmuz 2013

tamam 3713 olursun bende c- dilimi rapor aldım nasıl olacak arkadaşlar fikri olan söylesin ben reyhalı bonbalama olayında kulaklarımı kaybettim hakem hastanesi bana c- dilimi raporu verdi ne olacak

 Avatar Yok
24 Ekim 2013

hamit abi maddi ve manevi tazminat için olay tarihinden sonra 1 yıl içindemi, yoksa Kati rapor alındıktan sonra 1 yıl içindemi dava açmamız gerekiyor bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim.

 Avatar Yok
24 Ekim 2013

nurikarakas213. arkadaşım bende kulakla ilgili üniversite hastanesinden C dilimi rapor aldım konuyla ilgili hamit abinin verdiği cevap ;
Değerli kardeşim, öncelikle geçmiş olsun. Vazife malulü olduğunuzu ispatlayıcı belgelere sahip olmanız güzel. Hastaneden verilen “c” dilimi rapor aktif polis olarak görev yapamayacağınız ve idari polis olabileceğiniz anlamına geliyor. Bulunduğunuz görevi yapamayacak duruma geldiğiniz ve bu rahatsızlığınızın görevin sebep ve tesiri ile gerçekleşmesinden dolayı vazife malulüsünüz. Terörle mücadele kapsamında parça tesirli bomba ve silahlı saldırı sonucu yaralanmanız sebebi ile de 3713 s.k. kapsamındasınız. SGK tarafından vazife malulü olduğunuza ve 3713 s.k. kapsamında olduğunuza karar verilmesi gerekiyor. Bunun yanında maluliyet derecenizi de belirleyecek. Aksi yönde karar çıkması durumunda zaman kaybetmeden mahkemeye verin mutlaka kazanırsınız. İdari polis olarak göreve devam etmeniz halinde dahi vazife malulü aylığınız bağlanacak ve malul Gazilere sağlanan bütün haklardan yararlanabileceksiniz. Ancak tavsiyem polislik mesleğinin stresinden uzaklaşmanız ve idari polis olarak göreve devam etmeden vazife malulü olarak emekliye ayrılarak iş hakkından yararlanmanızdır. Memur ya da işçi kadrolarına atamanız yapılacak olup, en azından stressiz bir çalışma ortamında olacaksınız. Bunun yanında iş hakkını düzenleyen ilgili maddede; “istihdam hakkını sağlayan olayın meydana geldiği tarihten sonra söz konusu kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta iken bu görevinden ayrılmış olanlar” ın iş hakkının kullanımında hak sahibi olmayacakları hükme bağlanmıştır. Bu idari polis olarak göreve devam edenleri kapsar mı kapsamaz mı 02.12.2013 tarihine kadar çıkarılacak olan iş hakkı uygulama yönetmeliği ile netleşecek. İdari polis olarak göreve devam etmeniz halinde de iş hakkınız kaybolmayacağını düşünüyorum. Böyle bir durumda eş ya da çocuğunuz için kullanabilirsiniz. Kritik bir karar sürecindesiniz. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.
hamit abiye sorulan soru yoğunluğundan dolayı gözden kaçırabilir ve sorunuzu yanıtlayamayabilir ise ön bilgi olması amacıyla umarım bu açıklamalarda aradığınız cevabı bulabilirsiniz geçmiş olsun diyorum.

 Avatar Yok
13 Mayıs 2014

bende izinli günümde kaza geçirdim ve sağ ayak bileğinde kıkırdak zedelenmesi ve eklem yüzü harabiyetleri şeklinde bi teşhis konulduve ayağım tam iylesmedi bağlı bulundugum personel şube hastaneden dilim belirtir rapor istedi ve hastane C dilim belirtir rapor verdi Bende raporu personel subeye geri ilettim bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim .teşekkürler

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun