Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
18 Mart 2013

Merhaba Hamit Bey.Ben şehit oğluyum bu yıl üniversite sınavlarına gireceğim.Ben tıp okumak istiyorum . Bazı özel üniversiteler var 30.000 , 40.000 veya 50.000 civarındaki sıralamalarda öğrenci alıyorlar (Burslu olarak değil).Ben bu sıralamalarda burslu olmayan öğrenci alan herhangi bir tıp fakültesini kazansam burslu okuyabilir miyim ? Teşekkürler.Allah sizden razı olsun.Kolay gelsin

5 Cevap |
13.427 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
18 Mart 2013

Merhaba kardeşim, burslu olmayan bir tıp fakültesini kazandığınızda size Şehit çocuğu olmanızdan ötürü herhangi bir indirim ya da burs olanağı tanınıp tanınmayacağı ilgili özel üniversitenin mütevelli heyetinin aldığı kararlara bağlıdır. Aşağıda fikir vermesi açısında bazı vakıf üniversitelerinin Şehit ve Gazi çocuklarına sundukları avantajlar yer almaktadır. Allah hepimizden razı olsun. Saygılarımla.
————————————————-
ŞEHİT VE MALÜL GAZİ ÇOCUKLARINA BURS SAĞLAYAN VAKIF ÜNİVERSİTELERİ

1)
Üniversite Adı: Adem Çelik-Beykent Eğitim Vakfı. Beykent Üniversitesi
Bulunduğu İl: İstanbul
Burs Şartları: Terörle Mücadele kapsamında Şehit olan T.S.K. personeli çocuklarına, eğitim, öğretim ücreti üzerinden %20 indirim uygulanmaktadır. Bu indirim sadece lisans bölümleri için geçerlidir.
Web Adresi: http:/www.beykent.edu.tr
Telefon Numarası: 0212 872 64 32

2)
Üniversite Adı: Hacı Ömer Sabancı Vakfı. Sabancı Üniversitesi
Bulunduğu İl: İstanbul
Burs Şartları: Şehit çocuklarına, durumlarını belgelemek koşulu ile ‘‘Şehit Çocukları Bursu’’ verilmektedir. Bu burs; yıllık öğrenim ücretinin tamamından muafiyet, ücretsiz yurt (4 kişilik oda) ve her yıl için 9 ay boyunca ayda 350,00 TL nakit ödemeyi kapsamaktadır. Kontenjan sayısı belli değildir.
Web Adresi: http/www.sabanciuniv.edu.tr
Telefon Numarası: 0216 483 90 00

3)
Üniversite Adı: Doğuş Eğitim Vakfı. Doğuş Üniversitesi
Bulunduğu İl: İstanbul
Burs Şartları: % 50 burslu ve ücretli lisans programlarından birinde kayıtlı bulunan terör nedeniyle Şehit olmuş TSK Personeli çocuklarına öğrenim ücreti muafiyet bursu verilmektedir. Kontenjan sayısı belli değildir.
Web Adresi: http/www.dogus.edu.tr
Telefon Numarası: 0216 544 55 55

4)
Üniversite Adı: Bizim Lösemili Çocukları Vakfı. Haliç Üniversitesi
Bulunduğu İl: İstanbul
Burs Şartları: Şehit ve Gazi Çocuklarına durumlarını belgelemeleri koşulu ile Rektörlüğün önerisi üzerine, mütevelli heyeti tarafından kararlaştırılan miktarlarda, öğrenimlerine başlamalarından itibaren burs verilmektedir.
Web Adresi: http/www.halic.edu.tr
Telefon Numarası: 0212 272 86 82

5)
Üniversite Adı: Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı. İstanbul Aydın Üniversitesi
Bulunduğu İl: İstanbul
Burs Şartları: Terör Şehidi çocuklarına, ön lisanstan 20 ve lisanstan 20 Olmak üzere toplam 40 öğrenciye Gnkur. Bşk.lığınca onaylanmak kaydı ile %100 burs verilmektedir.
Web Adresi: http/www.aydin.edu.tr
Telefon Numarası: 0212 425 61 51

6)
Üniversite Adı: Vehbi Koç Vakfı. Koç Üniversitesi
Bulunduğu İl: İstanbul
Burs Şartları: Burssuz programlardan birine yerleşen Şehit çocukları başarı burslu kategorisinde değerlendirilmektedir. Burs koşulları ÖSYM kılavuzunda yer alacaktır.
Web Adresi: http/www.ku.edu.tr
Telefon Numarası: 0212 338 12 13

7)
Üniversite Adı: Marmara Eğitim Vakfı. Maltepe Üniversitesi
Bulunduğu İl: İstanbul
Burs Şartları: Şehit ve Gazi Çocuklarına durumlarını belgelemeleri koşulu ile öğrenimlerine başlamalarından itibaren burs verilmektedir. Burs kontenjanı 3 kişidir. Bu bilgi, Üniversite Rektörlüğünden şifahen alınmıştır.
Web Adresi: http/www.maltepe.edu.tr
Telefon Numarası: 0216 626 10 72

8)
Üniversite Adı: Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı. Yeni Yüzyıl Üniversitesi
Bulunduğu İl: İstanbul
Burs Şartları: YÖK (Yüksek Öğretim Kurumu) kuralları çerçevesinde verilen %20 kontenjana ek olarak üniversite kontenjanının %5’i oranında Şehit/Gazi Çocuklarına ve Gazilere istedikleri ön lisans/lisans programlarına tam burs (%100) öğrenim ücreti bursu verilmektedir.
Web Adresi: http/www.yeniyuzyil.edu.tr
Telefon Numarası: 0212 293 21 50

9)
Üniversite Adı: İstanbul Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı. İstanbul Ticaret Üniversitesi
Bulunduğu İl: İstanbul
Burs Şartları: İstanbul Ticaret Odası, 30 Şehit Çocuğunun İstanbul Ticaret Üniversitesini kazanmaları halinde %100 öğrenim bursu vermektedir. (Bu bilgi İstanbul Ticaret Odasından şifahen alınmıştır). 30 adet kontenjanın dolması halinde, ayrıca İstanbul Ticaret Üniversitesi, Şehit Çocuklarının eğitim ücretinin %50’sini burs olarak karşılamaktadır.
Web Adresi: http/www.iticu.edu.tr
Telefon Numarası: 0212 511 41 50

10)
Üniversite Adı: Medipolitan Eğitim ve Sağlık Vakfı. Medipol Üniversitesi
Bulunduğu İl: İstanbul
Burs Şartları: Şehit ve Gazi Çocuklarına %15 indirim yapılmaktadır.
Web Adresi: http/www.medipol.edu.tr
Telefon Numarası:

11)
Üniversite Adı: İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı. İzmir Ekonomi Üniversitesi
Bulunduğu İl: İzmir
Burs Şartları: Şehit ve Gazi çocuklarına verilecek bursun, koşulları ve miktarları Rektörlüğün önerisi üzerine mütevelli heyeti tarafından kararlaştırılmaktadır. Şehit ve Gazi çocuklarına ‘’Destek Bursu’’ adı altında burs verilmektedir. Şehit ve Gazi çocuklarının İzmir Ekonomi Üniversite programlarından birine yerleşmeleri halinde maddi yönden mağdur durumda olduklarını belgeledikleri takdirde burs hakkı elde etmektedirler.
Web Adresi: http/www.izmir.edu.tr
Telefon Numarası: 0232 279 25 25

12)
Üniversite Adı: Kuzey Kıbrıs Eğitim Vakfı. Doğu Akdeniz Üniversitesi
Bulunduğu İl: KKTC (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti)
Burs Şartları: Kıbrıs Barış harekâtına katılan Şehit/Gazi personelin çocuklarına durumlarını belgelemek kaydıyla, İngilizce hazırlık sınıfı eğitim programı sonunda, yeterlilik sınavında başarılı olmak ve akademik yıl içerisinde ön lisans/lisans programlarında iki not ortalamasının altına düşmemek kaydıyla KKTC vatandaşlarının ödedikleri miktarda öğrenim ücreti alınmaktadır.
Web Adresi: http/www.emu.edu.tr
Telefon Numarası: +(90) 0392 365 44 44

NOT: Vakıf Üniversitelerinin burs ve indirim uygulamaları, mütevelli heyetleri tarafından belirlenmektedir. Bu nedenle; öğrencilerin tercihlerini yapmadan önce, vakıf üniversitelerinin burs ve indirim uygulamalarına ilişkin kesin/güncel bilgileri mutlaka ‘‘2010 ÖSYM Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’’ndan kontrol etmeleri ve üniversitelerin ilgili birimlerinden telefonla veya bizzat bilgi alarak teyit etmeleri gerekmektedir.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
25 Mart 2013

allah yardımcınız olsun hayırlı günler…..

 Avatar Yok
18 Temmuz 2013

yeni çıkan yasada zaten şehit gazi ve malul olan vatandaşlarımızın okuan fertlerine gereken yardımın sağlanacağı söylenmiştir kessin sizde yararlanırsınız hakkınızda hayırlısı olması dileğiyle

 Avatar Yok
26 Temmuz 2013

mrb Hamit Bey ana sınıfına giden çocuğada eğiitim öğretim yardımı alabiliyor muyuz?

 Avatar Yok
20 Ekim 2015

Özel universitelerin sehit ve gazi cocuklarina ayrilmis kontejanlari var.Okulla iletisime gecip burs olanaklarindan faydalanabilirdiniz

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun