Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
04 Mart 2013

Babam Şehit olduğu için ilgili kanunlar çerçevesinde maaş alıyoruz. fakat bir işlem için emekli sandığına dilekçe yazmıştık bize gelen cevap evrakında konuya vazife malullüğü diye yazılmış acaba şehit malul aynı şey demek mi? yani babam şehit değilde malul mü sanılıyor? cevap verirseniz çok sevinirim Saygılar…

2 Cevap |
4.422 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
05 Mart 2013

Değerli kardeşim, orada geçen “Vazife Malullüğü” kavramı; Şehadetin görevin sebep ve tesiri ile gerçekleştiğinin bir ifadesi olarak yer almaktadır. Burada aslında yasa koyucu “Görev Şehidi” gibi bir kavram daha oluşturabilirdi. Ancak mevcut mevzuatımızda ifade bu şekilde geçmektedir. Dolayısı ile anılan ifadede herhangi bir yanlışlığın söz konusu olmadığını değerlendiriyorum. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
19 Haziran 2013

babam 25.02.1992de kapalı çarşıya konulan bomba sonucu vefaat etti. biz hiç bir talepte bulunmadık şimdi bizim ne yapmamız gerekiyor.bize yol göstarirmisiniz saygılarımla…..

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun