Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
29 Mart 2013

1993 yılında babam türk telekom müdürlüğü R/L istasyonunda muhafız iken bir gurup pkk nın istasyona yapmış olduğu silahlı saldırı sonucu şehit edilmiştir. Babam şehit olduğu için anneme dul ve yetim aylığı bağlandı bugüne kadar maaşını düzenli aldı fakat tütün ikramiyesi meğer bugüne kadar hiç verilmemiş bu konuda ne yapabiliriz niye verilmemiş acaba SGK’ya dilekçe versek veya dava açsak geçmiş yıllara yönelik bugüne kadar ödenmeyen bu ikramiyenin toplu bir şekilde ödenmesi söz konusu olabilir mi?

6 Cevap |
6.707 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
30 Mart 2013

sevgili kardeşim
sgk sadece talep tarihinden itibaren ödeme yapar
tamamı ancak mahkeme kararı ile olabilir
peşini bırakmayın ve dava açın
ancak sakın ola kendi başınıza bir dilekçe yazmayın
bu tip davalarda dilekçe davanın yarısıdır
mutlaka konusunda uzman bir meslektaşımın yardımından faydalanın
ve o ana kadar da bir girişimde bulunmayın

 Avatar Yok
31 Mart 2013

akrep 321 arkadaşım bende babamdan dolayı vazife malulüyüm malül olan kişi ölmüş ise varislerine bir defaya mahsus olarak veriliyormuş kanun böyle eğer malül olan kişi yaşıyorsa kişi ölene kadar tütün parasını alabiliyor,bunu bana avuklat bir arkadaş söyledi

 Avatar Yok
29 Mart 2013

Merhabalar, dilekçe ile SGK Genel Müdürlüğüne müracaat edin. Başvuruda bulunan arkadaşlardan olumlu sonuç alan duymadım ama mahkeme kararı ile geçmiş yıllara ilişkin tutarları alabilenler oldu. Bu hususta bir avukat ile görüşmenizi tavsiye ederim. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
07 Mayıs 2013

sevgili Hamit bey, babam polis memuru ve nobeti sirasinda arkadasi tarafindan vurularak sehit oldu.Annem 5434 sayılı kanının 45. maddesine gore vazife malulü sehit ayligi almakta. 2008 yılında her yıl aldığımız tütün ikramiyeleri tarafımıza şehven odendi diye kesildi ve 6 yıllık geriye donuk odeme yapılması istendi. Bu odeme annemin aldığı maastan kesilerek yapıldı. Annem tekrar tutun ikramiyesi alabilir mi ? almak icin ne yapmamiz lazim ?

 Avatar Yok
09 Mayıs 2013

merhabalar hamit bey benim eşim askerdeyken geçirdiği rahatsızlık dünyada 6 cıymış ve 9 ay yoğun bakımda yatmış ve 22 ay hastanede kalmış gazilik hakkını 5 ci dereceden verdiler ve şuanda askeriyede geçirdiği rahatsızlığın şimdi kalıntılarından ötürü kanzılık ve lomber disk oluştu ve milli savunma bakanlığından gelen yazıyla ankara gataya derecesini yükseltmeye gitti şimdi o işlemlerle uğraşıyor ve eşim 5 yıl önce 600 tl. para aldı 5 ci derece gazi toplu parasından ve yılda 2 defa almakta maaş eger 3 veya 4 cü dereceye geçerse 1 kereliğine mahsus gene toplu para alabiliyormu evimiz kira değil ama bende eşimde işsiziz hiçbir gelirimiz yok 1 çocuğumuz var ne gibi yardımlar alabiliriz yada haklarımız nelerdir eşim 3-4 dereceye geçerse çocuk bakım yardımından yararlanabiliyormuyuz beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim iyi çalışmalar.

 Avatar Yok
27 Ocak 2015

Ayni durum bizdede var.16 yil biz vazife malulu saniyorduk megerse degilmisiz .sonra kanitladik ama bu sene alip almayacagimizi bende bilemiyorum.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun