Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
13 Mart 2013

Benim Babam Uzman Erbaş 21 Nisanda Askeri Lise Sınavına Gireceğim Ve Söylentilere Göre Personel Çocukların Ek Puan Veriliyormuş Doğrumudur Bilgi Verirseniz İyi Olur.Ve Eğer Öle Oluyorsa Kazanma İhtimalimiz Yüksek midir. Saygılarımla.

4 Cevap |
6.984 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
13 Mart 2013

Merhaba, babanızın uzman erbaş olması mülakatta mutlaka dikkate alınacaktır. Baba mesleğinin başvuru klavuzunda işlenmesinde de Subay ve Astsubaydan sonra (03) numara ile uzman erbaş yer almaktadır. Malul Gazi uzman erbaş çocuğu iseniz başvuru şartları dikkate alındığında; “askerî liselere girecek adaylardan malul gazi çocuklarına verilecek ilave kontenjan miktarı %5′tir. Diğer adaylar için tespit edilen baraj puanının %90’ının alınması halinde Kuvvet Komutanlıkları tarafından ikinci aşama sınavlarına davet edilmektedir. Bando Astsubay Hazırlama Okuluna girecek adaylardan ise malul gazi çocuklarına verilecek ilave kontenjan miktarı %5′tir.Diğer adaylar için tespit edilen baraj puanının %85’ini alanlar Kuvvet Komutanlıkları tarafından ikinci aşama sınavlarına davet edilmektedir.” Bu çerçevede Gazi olmayan uzman erbaş çocukları için bir ek puan verilmesi hususu başvuru şartlarında yer almamaktadır. Ancak tekrar belirtmek gerekir ise, mülakatta mevcut durumunuzun dikkate alınacağını söylemek isterim. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
13 Mart 2013

Merhaba ben Astsubay ım yazılı sınavlarda sen başarılı olmak zorundasın ama mülakatlarda elbette babanın askeri personel olması göz önüne alınır. Saygılarla

 Avatar Yok
18 Mart 2013

Herşey için çok sağolun Bilgileriniz için çok teşekkür ederim Saygılarımla .

 Avatar Yok
22 Mayıs 2013

Ek puan ve kontenjandan faydalanamazsınız.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun