Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
02 Nisan 2013

Merhabalar hamit abi nasılsınız amcam gkk iken 23 01 2007 tarihinde yol emniyeti dünüşü eve geldiği zaman kalp krizi sonucu ölmüştür.çocukları kaç defa maaş ve iş başvurusunda bulundular ret kararı verdiler en son temyize de verdiler yine de ret kararı aldılar geçen de size sorduğum zaman bir avukatla görüşmelerinde fayda var dediniz avukatla da görüştük avukat amcanız kalp krizi sonucu öldüğü için çocuklarına iş hakkı verme gibi bir yasa yok diyor acaba sizce maaş ve iş hakkları var mıdır.ne yapmaları lazım.

3 Cevap |
3.862 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
02 Nisan 2013

Merhaba, burada kalp kirizi sonucu vefatın görevin sebep ve tesiri ile gerçekleştiğini ispatlayabilmek çok zor. Öncelikle aylık bağlanması için müracaatta bulunulması ve gerekirse yargı yoluna gidilmesi gerekiyor. Ancak belirttiğim gibi 2007′de gerçekleşen kalp krizi hadisesinin yol emniyetinden kaynaklandığını nasıl ispatlayacaksınız. Bu anlamda maaş bağlanması çok zor. Bunun dışında maaş bağlanmış olsa bile konunun 3713 s.k. kapsamına girmesi de zor görünüyor. Dolayısı ile maaş bağlansa bile amcanızın çocuklarının iş hakkından yararlanabileceklerini sanmıyorum. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
02 Nisan 2013

merhaba Hamit bey benimde size bir sorum olacaktı. benim eşim elazığ polis özel harekatta görev yapmaktaydı. 06.10.2011 yılında elazığ ilinde meryem dagı terör arama ve tarama amaçlı operasyona çıkmıştı. fakat tepeye ulaştıgı anda kalp krizi geçirerek olay yerinde şehit düşmüştür. hiç bir saglık sorunu bulunmamaktadır. çünkü rahmetli olmadan 3 ay önce bağdata elçilik koruma görevinden dönmüştür ki koruma görevine gitmeden önce tüm saglık kontrollerinde geçmek zorundadırlar. ve olay bu şekilde gerçekleşmiştir. ancak arazide terör aramaya çıktıkları halde sgk tarafında şehit sayılmamıştır. şuanda mahkememiz 1 yıl dan beri devam etmektedir.sizce şehitligimizi mahkeme kararıyla alabilirmiyiz. alırsak 3713 kapsamına girebilirmiyiz. şimdiden cevabınız için teşekkürederim.

 Avatar Yok
23 Nisan 2013

değerli arkadaşlar ankara 4. idare mahkemesinin vermiş olduğu bir karar var kısaca şöyle demektedir.Kalp Krizi Geçirmesinde,Görevin Niteliği ve bölgenin olağanüstü ve olumsuz koşulları ve bu hususun kişi sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri dikkate alındığında ölüm olayının görevin sebep ve etkisinden kaynaklı olduğunu belirtiyor ve şehit olduğunu ve 2330 sayılı nakdi tazminat ve aylık bağlama kapsamında olduğunu karara bağlamıştır. ve davacı ailenin maaşı bağlanmıştır. HALİYLE 2330 SAYILI YASA KAPSAMINA ALINAN BİR GKK NIN 3713 SAYILI YASA KAPSAMINDADA OLACAKTIR DÜŞÜNCESİNDEYİM. SAYGILARIMLA ŞEHİTLERİMİZE ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUM

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun