Kullanıcı Girişi

Arama

 Avatar Yok
20 Nisan 2013

Merhaba Hamit bey kardesim 2006 yılında istanbulda kimlik sorgulaması sırasında kalleşçe bir saldırı sonucu şehit oldu. bize herhangi bir iş hakkı verilmedi yıllardır verilecegi de söyleniyor bu ne zaman netlik kazanır çalışmanın olduğu söyleniyor ama bu çalışmalar ne zaman bitecek bir bilginiz var mı…

12 Cevap |
6.678 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
20 Nisan 2013

Merhaba kardeşim, şükürler olsun ki yollardır var olan bir haksızlık artık son buluyor. 3713 s.k. dışındaki görev Şehitleri yakınlarına 2 iş hakkı verilmesi planlanmaktadır. Haziran ayı ortalarında Meclise geleceğini umduğumuz yasa tasarısı onaylanarak temmuz/ağustos ayı gibi Cumhurbaşkanınca onaylanarak resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girecektir. Müteakiben uygulama yönetmeliklerinde yasa değişikliğine istinaden revizyon gerçekleştirilecek. Tahmini olarak bu haktan faal olarak yararlanabilmeniz ocak 2014′ü bulacaktır. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
20 Nisan 2013

Evet kardesım sonunda Rabbim hepımıze yardım etti ..

Bu davamızda ve baska davalarda her daim haklarımızı savunan ve Sonuna kadar cıkarsızca Biz şehit ailelri için
mücadele eden Hamit beye sonsuz Teşekkürler.

Allah her daim yolunu açık etsin..

 Avatar Yok
21 Nisan 2013

inşaallah her şey güzel gönlünüzce olur…

 Avatar Yok
22 Nisan 2013

Peki benim şöyle bir çekincem var. 79 ekim dogumluyum. Yaşım 1.5 yıl sonra 35 olacak. Yaşım iş konusunda sorun olur mu ?

 Avatar Yok
25 Nisan 2013

TEŞEKKÜR EDERİM ABİ . YALNIZ BENİM 2007 YILINDA MÜRATACIM OLDU 1 AY İÇERİSİNDE GÖREV ŞEHİDİ OLDUĞU İÇİN EVRAKLARIM GERİ İADE EDİLDİ ANCAK 17.10.2012 YILINDA TEKRAR MÜRACAT ETTİM HALA EVRAKLARIM BEKLETİLİYO ACABA CIKACAK OLAN YASAMI BEKLENİYORDA BANA TEKRAR GÖNDERMİYORLAR….SAYGILAR…

 Avatar Yok
28 Nisan 2013

inşallah en yakın zamanda meclise gelerek onaylandıktan sonra iş hakkınız olacaktır kardeşim

 Avatar Yok
28 Nisan 2013

bençe arayıp bi ögren dediginde olabilir ama iyiçe ögren

 Avatar Yok
28 Nisan 2013

öncelikle kanunun çıkmasını beklemek lazım daha sonra da hamit beyin belirttiği gibi yasa çerçevesinde yönetmelikler çıkarırlması lazım bu da sanırım bu yoğun “süreçte ” yıl sonunu bulur.

 Avatar Yok
29 Nisan 2013

inşallah bu sefer olur bütün şehit aileri hepsi kapsam içine alınır

 Avatar Yok
29 Nisan 2013

arkadaşlar ben sürekli aile ve sosyal politikalar bakanlığı bünyesinde oluşturulan şehit gazi işlemleri başkanlığını arayıp soruyorum..taslak halinde olduğu görüşmelerin devam ettiği cevabını alıyorum..sizlerde süreci bakanlığı arayıp sorgularsanız eğer, başbakanın açıklamasından sonra vazife şehitleri yakınları olarak umutlandığımızı göstermiş olursunuz..bu şekilde müthiş bir kamuoyu oluşur ve süreç hızlanır..lütfen bu söylediklerimi dikkate alın ve sizlerde aile ve sosyal politikalar bakanlığı bünyesinde bulunan şehit gazi işlemleri başkanlığını arayıp vazife şehidi yakını olduğunuzu ve tasarının ne zaman meclise sunulacağını sorun..inanın süreci hızlandıracaktır ayrıca vazife şehitleri düzenlemede özellikle dikkatte alınacaktır..

 Avatar Yok
29 Nisan 2013

inşallah hepimizin yüzü gülecek kardeşlerim güzel günler yakında

 Avatar Yok
31 Mayıs 2013

Hamit abi ben babamı 2003 yılında iş kazasında kaybettim ve babamın yerine işe aldılar(Devletimizden allah razı olsun) 2004 yılından buyana çalışmaktayım şimdi kardeşim 2.haktan yararlanabilcekmi yararlanırsa nereye başvuru yapmamız gerekiyor gerekli belgeler nelerdir? Teşekkür ederim.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun