Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
13 Mayıs 2013

Selamun aleyküm HAMİT bey.öncelikle böyle büyük bir hizmete imza attığınız için çok teşekkür ederim…bende şehit yakınıyım.2.iş kapsamında Ankara da bir genel müdürlükte işe yerleştirildim.1 buçuk ay oldu.eşim hamile Diyarbakır da kendisini getiremedim.Diyarbakır da bizim gnl müdürlüğün bölge müdürlüğü var.acaba bnm eşimin özel durumundan dolayı Diyarbakır a gidebilmemin yasal olarak bir yolu yada hakkım var mı.ben müdürlükle konuştum.ama aday memur olduğum için böyle bir durumun söz konusu olmayacağı sözlü olarak ifade edildi.ben herhangi bir yazılı başvuruda bulunmadım.şimdi ben burada eşim ise memlekette.yasal hakkımız varsa bilmek isterim….iyi çalışmalar diler saygılar sunarım…ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN…..

4 Cevap |
12.192 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
13 Mayıs 2013

Aleykümselam kardeşim, öncelikle ben teşekkür ederim. Eşinizin hamile olmasının tayin talebinizde size öncelik sağlayacak bir neden olduğunu sanmıyorum. Asaletiniz tasdik olmadan tayin talebinde bulunamazsınız. Şehit yakınlarının tayin işlemlerinin daha kolay bir şekilde sağlanması için bir yönetmelik mevcut. Aşağıda yer alan yönetmelikte de görebileceğimiz gibi “kadro imkanları” dahilinde denildiğinden tayin talebi kadro imkanları dikkate alınarak yerine getirilmektedir. Asaletiniz tasdik edildikten sonra aşağıdaki yönetmeliği ekte sunmak sureti ile tayin dilekçesi verebilirsiniz. Saygılarımla.
——————————————————————————–
DEVLET MEMURLARININ YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMALARINA İLİŞKİN YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK
Bakanlar Kurulu Karar Tarihi – No : 27/02/2007 – 2007/11837
Resmi Gazete Tarihi : 06/04/2007
Resmi Gazete Sayısı : 26485
Ekli “Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”in yürürlüğe konulması; Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı’nın 27/2/2007 tarihli ve 3724 sayılı yazısı üzerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 2 nci ve 72 nci maddelerine göre, Bakanlar Kurulu’nca 7/3/2007 tarihinde kararlaştırılmıştır.
Madde 1 – 19/4/1983 tarihli ve 83/6525 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmeliğe aşağıdaki madde eklenmiştir.
“Ek Madde2 – Terör eylemleri etkisi ve sebebiyle şehit olan veya çalışamayacak derecede malul olan ya da malul olup da çalışabilir durumda olan kamu görevlileri ile er ve erbaşların, Devlet memuru olarak görev yapan eş ve çocukları ile anne, baba ve kardeşlerinin; çalıştıkları kurum veya kuruluşların hizmet birimleri olan yerlere münhasır olmak üzere, aynı kurum içinde yer değiştirme suretiyle atanma talepleri, bu durumlarının ilgili makamlarca belgelendirilmiş olması kaydıyla, kadro imkanları da dikkate alınmak suretiyle bu Yönetmelikteki kısıtlayıcı hükümlere bakılmaksızın öncelikle yerine getirilir.”
Madde 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
Madde 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
13 Mayıs 2013

yönetmelik geregi aday memurlar asaleti tastik olmadan tayin olamıyorlar. bende yıllar önce böyle bir hata yaptım ve epey sıkıntı olmuştu

 Avatar Yok
14 Mayıs 2013

evet hakkın var tayin istemeye çünkü görev yapmışsın şimdide hakkını kazanmışsın

 Avatar Yok
01 Aralık 2015

Asaletin tastık olduktan sonra tayin istiyebiliyorsunuz bende asaletinden sonra istiyebildim

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun