Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
01 Temmuz 2013

1994 çatışmada yaralandım. gatada tedavi gördüm bana %36 fonksiyon kaybı var askerlige elverişlidir fikren çalısır bedenen ağır ve görsel faliyette bulunamaz uzuv tadili ve sabit eser mevcut diye rapor verdiler..ama sol gözüm %60 yok ağrılarım halen devam ediyorum işim yok işe giremiyorum..emekli olabilir miyim?

3 Cevap |
5.319 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
01 Temmuz 2013

Değerli kardeşim, vazife maluliyeti kapsamında emekli olabilmeniz için bulunduğunuz görevi yapamayacak derecede malul olmanız şartı arandığından, “Askerliğe elverişlidir” raporu almanız nedeni ile maalesef emekli olamazsınız. Rahatsızlığınızın zaman içerisinde arttığını düşünüyorsanız, yeniden muayene edilmeyi her zaman isteyebilir, durumunuzun yeniden değerlendirilmesi için askerlik şubenize askeri hastaneye sevk işleminiz için müracaatta bulunabilirsiniz. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
01 Ağustos 2013

iyiakşamlar hamitbey ben 1996 yılında şırnakta oporasyon bölgesinde arızalı m76 bomba atar. silahının patlaması sonucu.sağel 4cü parmağım parçalandı. ameliyatla dikildi ve şuanda doğru kaldı oynak parçalandığı için düz kemik şeklinde kırılmıyor.diyarbakır askeri hastanesinden eyet raporumu ve karakuvvetleri komutanlığından silah kazası diye durum yazı aldım. bunlarla işkura gittim kayıt yaptırdım.öncelikli diye bir kamu kuruluşuna başvurdum başvurum kabul edildi. başvuru devam ediyor pazartesi başvuru suresi dolunca niyahi liste açıklanacak benim burda sormak istediğim.görüşmeye çağrıldığımda yanımda buraporları ve komutanlık yazısınıda istiyor kurum acaba silah kazası diye işkur kabuletse bile kurum kabul etmemezlik yaparmı. saygılarınıza şimden teşekkür ederim

 Avatar Yok
29 Nisan 2014

1995 yılında pkk terör örgütü ile çıkan çatışmada karnımda yaralandım 1 hafta hastanede yattım karnımda halen kurşun bulunuyor o zaman ameliyat etmediler takip ettiler şimdi hastaneye gittiğimde çıkarılması gerektiğini söylüyorlar mr (Manyetik Rezonans Görüntüleme) giremiyorum karnımdaki kurşundan dolayı bundan dolayı ne yapabilirim haklarım nelerdir yardımlarınızı bekliyorum

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun