Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
01 Temmuz 2013

5434 Sayılı kanunun 45. maddesine göre emekli olan vazife malullerinin serbest seyahat kartlarında Gazi ibaresi bulunuyor mu? Yoksa sadece serbest mi yazıyor. Gazi ibaresinin yazımını kim neye göre belirliyor?

5 Cevap |
7.405 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
01 Temmuz 2013

Türkiye cumhuriyeti emekli sandığınca aylık bağlananlara verilecek tanıtım kartları yönetmeliğine göre; 1005 sayılı İstiklâl Madalyası Verilmiş Bulunanlara Vatani Hizmet Tertibinden Şeref Aylığı Bağlanması Hakkında Kanun kapsamına girenlerle, 5434 sayılı Kanunun 64 üncü maddesi, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu ve 2330 sayılı Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanuna göre kendilerine aylık bağlanan Türk Silahlı Kuvvetleri personeli (er ve erbaşlar dahil) ile Emniyet Genel Müdürlüğü personeli için düzenlenecek serbest seyahat kartlarında “Gazi” ibaresi bulunmaktadır. 5434/45 kapsamına giren Vazife Malullerinin serbest seyahat kartlarına “gazi” ibaresi konulabilmesi için yasal değişiklik gerekmektedir. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
18 Temmuz 2013

ben5434-45-56 vazife malülüyüm eski kartımda arkasında eşimin resminin olduğu kartta yazıyordu sonradan kartlar ayrı verilmeye başlanınca yazmaz oldu.

 Avatar Yok
26 Aralık 2013

Rabbim yar ve yardımcımız olsun tüm haklarımızdan yararlanırız inşallah

 Avatar Yok
26 Ağustos 2014

Sanırım 3713 kapsamında olanlara GAZİ ibaresini SGK normalde yazıyordu. Ancak Aile Sosyal Politikalar Bakanlığından böyle bir ibarenin olmayacağını öğrendim. Sadece kanun kapsamı yazacakmış. Bakanlık ayrıca kart dağıtımını sürekli erteliyor. Ağustos ayında dağıtılacak denen kartlar geçen sörüştüğümde Eylül den sonra dendi. Herhalde bu işi beceremeyecekler gibi gözüküyor.

 Avatar Yok
23 Ocak 2016

kartların dağıtımının yapılmaya başlanıldığını duydum ama hiç birinde gazi yazmıyormuş

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun