Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
20 Ağustos 2013

Selam Hamit Abi bunden altı ay önce Şehit kardeşi olarak atmamam gerçekleşti.
Belediyeye işçi olarak atandı bu görünürdeki madeden bende faydalanabilirmiyim yoksa sadece memurlar için mi geçerli Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik “Terör eylemleri etkisi ve sebebiyle şehit olan veya çalışamayacak derecede malul olan ya da malul olup da çalışabilir durumda olan kamu görevlileri ile er ve erbaşların, Devlet memuru olarak görev yapan eş ve çocukları ile anne, baba ve kardeşlerinin; çalıştıkları kurum veya kuruluşların hizmet birimleri olan yerlere münhasır olmak üzere, aynı kurum içinde yer değiştirme suretiyle atanma talepleri, bu durumlarının ilgili makamlarca belgelendirilmiş olması kaydıyla, kadro imkanları da dikkate alınmak suretiyle bu Yönetmelikteki kısıtlayıcı hükümlere bakılmaksızın öncelikle yerine getirilir.

1 Cevap |
5.159 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
20 Ağustos 2013

Aleykümselam kardeşim, “Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” hükümlerine baktığımızda tayinlerde kolaylık sağlayan hususun “Devlet memuru olarak görev yapan eş ve çocukları ile anne, baba ve kardeşler”e yönelik olduğu ve işçi olarak çalışanları kapsamadığını görmekteyiz. Dolayısı ile belediyede işçi olarak çalışmanız nedeni ile bu yönetmelik hükümlerinden sizin yararlanabilmeniz mümkün değildir. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun