Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
05 Ağustos 2013

Selam…HAMİT BEY Öncelikle Şimdiden Ramazan Bayramınızı Kutlarım Benim Sorum. Şu anki çalıştığım iş yerinde TAŞERON firmada özel güvenlik olarak çalışıyorum bu işyeri yeni personel alımlarıla sayıları 50 ye ulaşacak Bu iş yerinde bende kadrolu çalışmak istiyorum Malul sayılmayan gaziyim Bu iş yerine nasıl bir formatta kanun maddelerini sıralamalıyım?. Ya da bu iş yerine İş kur mu yazı gönderiyor sen 50 ve üzeri personel çalıştırıyorsun Malul de çalıştırmak zorun dasın diye yazımı gönderiyor.  Bana bir yardımcı olurmususuz Kanun maddelerini de sıralayıp. Şimdiden teşekkür eder Başarılar dilerim. Allaha emanet olun saygılarımla UĞUR ÜNAL.

2 Cevap |
4.987 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
05 Ağustos 2013

Aleykümselam, geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren 6353 sayılı yasanın 75. maddesi ile; “22/5/2003 tarihli ve 4857 sayılı İş Kanununun 30 uncu maddesinin birinci fıkrasında yer alan “eski hükümlü işçiyi” ibaresinden sonra gelmek üzere “veya 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılıYedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılıTerörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananları” ibaresi eklenmiştir.” hükmü getirilmiştir. Bu şekilde yapılacak atamalar İŞKUR aracılığı ile yapılmaktadır. İŞKUR’a siz müracaat ettikten sonra çalıştığınız kurum çalıştırılması zorunlu işçi kapsamında, malul sayılmayan Gazi çalıştırmak istediğini İŞKUR’a bildirsin. Muhtemelen bu şekilde atamanız gerçekleşecektir. Allah hakkınızda hayırlısını nasip etsin. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
05 Ağustos 2013

Selam Hamit bey ben b11f1 raporu aldım.Mehmetçik vakfından maaş alıyorum 4.dereceden.engelli yazıyor is ıstıstahmı benim kapsıyor tsk

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun