Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
09 Eylül 2013

2330 sayılı kanunda vazife malulü olarak emekli olan polis memuruyum. Şahsıma ait evim yok kira yardımından faydalanabilir miyim. Nereye başvurmam gerekir? Yeni yasaya göre maaş zammı bizede yansıyacak mı? Annem emekli Şeref aylığı alabilir mi? Saygılarımla.

4 Cevap |
7.413 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
09 Eylül 2013

Merhabalar, kira yardımından “yurt içinde ve yurt dışında görevlerini ifa ederken terör eylemlerine muhatap olarak malûl olanların kendileri veya ölenlerin aylığa müstehak dul ve yetimleri” faydalanabilmektedir. Dolayısı 2330 s.k. kapsamında bulunan vazife malulleri kira yardımından yararlanamamakta olup, bu hususta yararlanabilmelerine yönelik henüz herhangi bir düzenleme yapılmamıştır. Kira yardımından yararlanılabilmesi için üzerine ev olmama gibi bir şart da bulunmamaktadır. İsterse üzerin 10 tane evi olsun, bu haktan hak sahipleri yine de yararlanabilmektedir. Aylıklarda artış olacağı ve yasada yürürlük tarihi olan ocak 2014 itibari ile hesaplara yansıyacağı, 2 ağustostan itibaren geçerli olacağına ilişkin açıklamalar yapılıyor. Ancak ne miktarda artış olacağına ilişkin inanın net bir bilgiye sahip değiliz. Hayatta olan vazife malullerinin annelerine kendilerinden dolayı herhangi bir aylık bağlanmamaktadır. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
08 Haziran 2015

Hamit abi sene 2015 itibariyle bu konuda gelişme oldu mu acaba? 3713 , 2330 sayılı kanunlar birleştirildi diye biliyorum ama

 Avatar Yok
01 Aralık 2015

2330 kira yardımı olma olasılığı var mı gerçekten kanun birleştimi

 Avatar Yok
24 Ağustos 2016

aile ve sosyal politikalar bakanlığının sitesinde 2330 sayılı kanundan yararlanlarda kira yardımı alablir görünüyor.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun