Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
10 Eylül 2013

İyi günler Hamit abi. Babam 3713 sayılı kanun kapsamında polis vazife malülü aynı zamanda idari polis olarak görevine devam ediyor. Malül yakınlarına verilen iş hakkından amcam yararlanabilir mi ve de 3713 s.k kapmsaındaki gazi çocuklarına serbest seyahat kartı yasa olarak çıktı mı? Babam idari polislikten emekli olunca gene emekli ikramiyesi alır mı teşekkür ederiz.

10 Cevap |
6.592 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
10 Eylül 2013

olması lazım. Yönetmelik belli olduktan sonra herkeş baçvuru yapabilir.

 Avatar Yok
10 Eylül 2013

İyi günler kardeşim, yasa maddesine baktığımızda “malullerin kendileri veya eş veya çocuklarından birisi, eşi veya çocuğu yoksa kendisi veya kardeşlerinden birisi olmak üzere toplam bir kişi” iş hakkından yararlanabilir denilmektedir. Bu kapsamda eşi ve çocuğu “YOKSA” bu haktan malulün kardeşleri yararlanabilecektir. Bu kapsamda sizin durumunuzda iş hakkından ya babanız ya da anneniz veya siz yararlanabileceksiniz. Gazi çocuklarına serbest seyahat kartı hakkı verildi ancak halen uygulama yönetmeliği çıkmadığı için bu haktan yararlanabilene rastlamadım. Yönetmelik çıktıktan sonra 25 yaşın altında çocukları yararlanabilecekler. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
10 Eylül 2013

Hamit Bey 2330 s.k.na tabi vazife malüllerinin anne ve babası sosyal güvenlik kayıtları olsada serbest seyehat kartı alabilirler mi?

 Avatar Yok
13 Eylül 2013

Olması gerek diye biliyorum benim babamda 3713 sayılı kanundaydı

 Avatar Yok
18 Eylül 2013

İŞHAKKINIZ VAR YARARLANABİLİRSİNİZ SÜREYİ BEKLYİN

 Avatar Yok
03 Aralık 2013

yönetmelik ne zaman çıkacak merakla bekliyoruz

 Avatar Yok
04 Aralık 2013

Dün Valiliğe gittim iş olayını sormak için formlar gelmiş,Müdür Bey bunun için seminere gitmiş.Mürücatlar haftaya başlıyor haberiniz olsun

 Avatar Yok
24 Şubat 2014

ben abim için kullandım atandı.hakkınız var.

 Avatar Yok
29 Nisan 2014

yönetmelik ne zaman çıkar tam bilen varmı

 Avatar Yok
05 Mayıs 2014

yönetmenlik çıktıktan sonra netlik kazanır onun için yönetmenligi beklemeniz gerekiyor

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun