Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
04 Eylül 2013

60/c6 2330 Nakdi Tazminat kanuna göre Vazife Malulü olan bir Gazi, üniversite okumaya başlasa; Eğitim -Öğretim Yardımını kendisi içinde alabilir mi? Ayrıca Burs da alabilir mi?

3 Cevap |
5.483 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
04 Eylül 2013

Değerli kardeşim, 5434 s.k.’nun ek 79. maddesine göre; “Birinci fıkrada belirtilen hükümlere göre aylık bağlanmasını gerektiren olaylar sebebiyle hayatını kaybedenlerin, aynı sebeplerle malullük aylığı almakta olanların veya bunlardan ölenlerin çocuklarına her ay için; ilköğretimleri sırasında (1.250), ortaöğretimleri sırasında (1.875) ve yükseköğretimleri sırasında (2.500) gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak tutarda eğitim ve öğretim yardımı yapılır.” denilmekte olduğundan bu hak Şehit ve Vazife Malullerinin çocuklarına tanınmıştır. Dolayısı ile malulün kendisinin bu haktan yararlanabileceğini sanmıyorum. Burs veren dernek veya vakıflara müracaat edebilseniz de aylığınız ve belirli bir geliriniz olduğundan size burs çıkması olasılığının düşük olduğunu belirtmek gerekiyor. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
09 Eylül 2016

merhaba hamit bey sana sorum olacak ama acil bir durum durum benim oğlum Isparta eğirdi ünüversitesini kazandı fakat gazi olup olmadığımzı bilmiyorum ama gazi olarak evraklara yazdık yurdu kazandınız fakat gazi kartı dıye bir rapor istiyor yurtan.eşim raporda kara kuvvetleri er ve erbaş ve ordu vazife malülü diye bir yazı geçiyor acaba biz gazimiyiz hamit bey bide eşim 5434/45/56 tabidir ne olur acil cevap yazın bizim için zaman aşımına kaçıyor

 Avatar Yok
17 Kasım 2016

askerlik şubesinden kesin öğrenin biran önce işlemlerinizi yapın dilekçe tarihi müracaat sayılabilir acele kurumlardan şifai bilgi alabiliyorsanız ona göre yanlış bir işlem yapmayın hayırlı olsun

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun