Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
13 Eylül 2013

06.10.2012 yılın da kanunlaşarak yürülüğe giren iş kanununda terörle mücadelede yaralanan başlığı altında malul olmayan gazilere de işe girmede öncelik hakkı verilmesine rağmen bugun birçok ildeki derneklerin hiç birinin haberi olmadığını telefonla arayıp bilgi almak isteyince öğrendim ve bu durum beni çok üzmüştür.Maalesef son cıkarılan yasada da malul olmayan gazilere hiç bir hak tanınmamasına rağmen bir de bizim için sadece iş hakkında öncelik tanıyan bu kanunun bir yıldır yürürlükte olmasına rağmen bilinmemesi sizce doğru bir konu mudur. Kısaca sormak istediğim soruya onlar aracalığıyla öğrenmek istedim ama bir bilgileri yok bu maddeye esas olarak malul olmayan bir uzman erbaş olarak bizlerin başvurmasında bir engel var mıdır?

8 Cevap |
5.616 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
13 Eylül 2013

Merhabalar, geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren 6353 sayılı yasanın 75. maddesi ile; “22/5/2003 tarihli ve 4857 sayılı İş Kanununun 30 uncu maddesinin birinci fıkrasında yer alan “eski hükümlü işçiyi” ibaresinden sonra gelmek üzere “veya 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılıYedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılıTerörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananları” ibaresi eklenmiştir.” hükmü getirilmiştir. Bu şekilde yapılacak atamalar İŞKUR aracılığı ile yapılmaktadır. Burada geçen “askerlik hizmetini yaparken” ifadesi nedeni ile rütbeli malul sayılmayan Gazi olarak sizin bu kapsamın dışında olduğunuzu değerlendiriyorum. Allah hakkınızda hayırlısını nasip etsin. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
14 Eylül 2013

anladım hamit bey tşk…suan anlıyorumki bizleri tamamen kaderimizle başbasa bırakan bir kanun maddesi ve zihniyetle karşı karşıyayız . son çıkarılan yasada da malesef bizlerle ilgili hiç bir düzenleme yapılmamıştır ve bunlara rahmen hiç bir dernek ve dernek yöneticisi cesaretli olup ta hakkımızı aramamak ta ve sormamakta eğer dediğiniz gibi biz bu haktan yaralanamıyacaksak bu yasaları hazırlayanlarada ve hiçbir şekilde bizlere yardımcı olmayan derneklerede hakkımız helal olmasın …..sizlere kolay gelsin hamit bey

 Avatar Yok
16 Eylül 2013

Allah yardimciniz olsun keske verilen butun haklar ayirim yapilmadan herkes icin olsaydi

 Avatar Yok
18 Eylül 2013

ABİ ALLAH SİZDEN RAZİ OLSUN BİZLERİ BİLG
İLENDİGİNİZ

 Avatar Yok
13 Ocak 2014

işkur bu konuda yeteri kadar bilgiye sahip değil

 Avatar Yok
21 Mayıs 2014

bizlere ne zaman sıra gelecek böyle devlet olmaz olsun dicem artık babalarımız kıbrısta savaşmış bunların yaptığına bak illa ölmesimi lazım birilerinin kıymete binmek için bizim hiçmi hakkımız yokkkk gazi yakınları olarakkk

 Avatar Yok
26 Kasım 2014

İŞE GİRMEK BU ÜLKEDE ELDE EDİLEBİLECEK EN ÖNEMLI KONU OLMAYA DAİMA DEVAM EDECEK

 Avatar Yok
05 Şubat 2015

kardeşim en yakın iş kura yaralandığına dair belgenle beraber gideceksin onla kaydını yaptırcaksın inş hakkında hayırlısı olur…

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun