Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
19 Kasım 2013

Öncelikle böyle bir hak tanıdığınız için teşekkür ediyorum. Size benim sorum şöyle olacak benim babam 1993 senesinde g.k.k görevindeyken mayına basma sonucu Şehit oldu. Abim 1. iş hakkından yararlandı fakat yaptıgı bir disiplin sucu nedeniyle işten atıldı. Öncellikle bu kaybedilen iş hakkını başka bir kardeşe verilme ihtimali nedir. ikincisi de 2.iş hakkına da abim kayıt oldu fakat 1 seneden fazla oldu bize hala bir bilgi iletilmedi aradıgım telefonlar hep meşgul calıyor gönderdigimz e-maillere gelen cevaplar hep aynı otomatik geliyor galiba cevaplar ben bunun hakkında net bir bilgiyi nereden hangi telefon numarasından alırız diye sordum ve en son olarak biz 4 kardesiz acık liseden okul okuyoruz ve okul harcı için basvurduk fakat ondan da bi haber alamadık bunun için hangi belgellerle nereye baş vurmalıyız? şimdiden teşekkürler.

5 Cevap |
3.836 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
19 Kasım 2013

Merhabalar, ben teşekkür ederim. Daha önceden iş hakkını kullanarak ataması yapılan ve disiplin suçu nedeni ile işten atılan bir kişinin sonradan tekrar iş hakkından yararlanabilmesine imkan bulunmamaktadır. Eski iş hakkı uygulama yönetmeliğinde durum böyleydi yeni uygulamada da değişen bir şey olacağını sanmıyorum. Dolayısı ile ağabeyinizin başvurusu olumsuz neticelenecektir. 1. iş hakkından daha önce yararlanılması nedeni ile sonradan yeniden bu hak kullanılamaz. 29 Ağustos 2012 tarih ve 28396 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu Kararına göre; “3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamındaki görevlerini ifa ederken hayatlarını kaybedenlerin eş ve çocukları” ndan öğrenim ücreti alınmayacağı hükme bağlanmıştır. Okulunuza dilekçe ile müracaat ederek dilekçe ekinde bu kararı ve Şehit çocuğu olduğunuza dair diğer belgelerin fotokopilerini eklemeniz halinde harç muafiyetinden yararlanabileceğinizi değerlendiriyorum. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.
———————————————-
http://www.gazihaber.com/haber/3231/universite-harc-muafiyetinde-sorun-bitti.html


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
19 Kasım 2013

Hamit bey sivil terör mağduru kapsamında uygulama yönetmenliğinden sonra atamalarda kişinin maddi duruma bakarak-mı atama yapılıyor.Ben özel bir sektörde çalışmaktayım gelirim askari ücret annem de aynı şekilde özel sektör temizlik elemanı olarak görev alıyor geliride askari ücret alıyor .annemin maaş içinde müracaat ı bulunmaktadır. benim istihdamda faydalanma gibi bir durumun olacakmı

 Avatar Yok
22 Kasım 2013

hayır ne siz nede başka bir kardeşiniz tekrar basuru yapmaz kulanılan kadro için söylüyorum bunu

 Avatar Yok
22 Kasım 2013

Ben onun icin demiyorum 2.is hakkinda sordum

 Avatar Yok
24 Kasım 2013

disiplin cezasıyla alakalı olarak çıkarılan birdaha resmi kurumda görev alamaz

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun