Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
04 Kasım 2013

Hamit abi kura çekiminden sonra mı tercih yapılacak, yoksa iş başvurusu yaparken mi? Şu anda SSK sürekli iş göremezlik maaşı alıyorum. Valiliğe terör mağduru maaşı baş vurusu yaptım. aynı zamanda maaş aldığımı da belirtim.sivil terör mağduru maaşı bağlanmazsa iş hakkı verilmeyecek mi? Teşekkürler.

10 Cevap |
3.544 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
04 Kasım 2013

Merhabalar, il tercihinin ne zaman yapılacağı hususu iş hakkı uygulama yönetmeliği sonrasında belli olacak. Eski uygulamada ilk müracaatta durum belgesi üzerinde il tercihi yapılıyordu. Muhtemelen yeni uygulamada da ilk başvuru esnasında il tercihlerinin alınacağını öngörüyorum. Terör mağduru aylığı bağlanmasına karar verilmesi yeterlidir. Siz en fazla hangi aylığı alıyorsanız (SSK İş Göremezlik ya da Terör Mağduru Aylığı) tercihinizi o yönde yapacaksınız. Yasada “aylık bağlananlar” ifadesi geçtiği için terör mağduru aylığının bağlanması için şimdiden müracaat etmeniz yerinde olmuş. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
05 Kasım 2013

hamit abimm şu sayfayı açabilirmisiniz ben bir aydır soru soracam fakat soramıyorum hep kapalı ne zaman girsem kapalı görünüyor ve soramıyorum ben ankara daki bir memurla konustum ocak ayında çıkacakmıs yönetmenlik sivil terör magdurlarının yönetmenligi artık valiliya devretmişler bu atama işlemlerini tekrar başvuru yapackmısım öyle dediler ama atanırsın dediler durumumu anlatım atanırsın dediler ocak ayında beli olacakmıs siz bu konuyla ilgili bir şeyler biliyormusunuz abim cvp verirseniz çok sevinirim allah razı olsun.

 Avatar Yok
06 Kasım 2013

Hamit Bey öncelikle selamlar .. Ben bir şey sormak istiyordum bu iş hakkıyla ilgili. Nasıl başvuracağız ? bunun ile ilgili hiç bir bilgiye sahip değilim.Bu konu ile ilgili bilgi verirseniz sevinirim saygılar..

 Avatar Yok
06 Kasım 2013

“efulim” kardeşim, terör mağdurlarına 6495 sayılı yasal düzenleme ile iş hakkı tanındı. 02.12.2013 tarihine kadar çıkarılacak olan iş hakkı uygulama yönetmeliği sonrasında yönetmelikte belirtilen şartları da taşıyorsanız iş başvurunuzu yapmanız halinde atamanız yapılacaktır. İçiniz rahat olsun. Yönetmeliğin çıkmasını bekleyelim. “manisali” kardeşim, 02.012.2013 tarihine kadar çıkarılacak olan iş hakkı uygulama yönetmeliğinde başvuru usul ve esaslarının son şekli belli olacak. Şimdi eski uygulamaya ilişkin bilgi vermem yersiz olur. Yönetmeliği bekleyelim. Yönetmelik çıktıktan sonra Gazihaber.com’da detaylı bilgilendirmeyi zaten yapacağız. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
06 Kasım 2013

hamit bey sorumu sordum sistem almadı benim abim 2005te şehit oldu 5434ve2330-s birinci derece vazife malülü denip şehitlik belgesi verilerek yengeme maaş bağlandı işhakı birmi ikimive biz yararlanıyormuyuz

 Avatar Yok
06 Kasım 2013

Hamit Bey Allah razı olsun sizden bilgi verdiğiniz için saygılarımla..

 Avatar Yok
08 Kasım 2013

ilk önce maasin baglanmasi lazim ki maaş bağlanmaması. halinde iş hakkından yararlanmasınız .hakkınızda. hayirlisi neyse o olsun

 Avatar Yok
09 Kasım 2013

evet iş hakkı için maasin baglanmasi lazim ondan sonra işleri yapacaginiz

 Avatar Yok
09 Kasım 2013

iş hakkı için maaşa başvurdum ve sonucunu bekliyorum hayırlısı olur inşallah

 Avatar Yok
17 Kasım 2013

Arkadaslar lutfen bi bilgisi olan benim sorumada cevap versin bizde teror mafduruyuz 6-7 ay once valilige maas talebinde bulunduk fakat daha bir sonuc alamadik yasada sosyal guvencesi olana maas baglanmayacak gibi biseyler varmiydi cunku annem ve babamin maaslari vardi.bundan dolayi olabilirmi acaba.yeni cikan yasada bizede is haki varmi.simdiden cevap veren arkadaslara tesekur ediyorum .hamit abi sana olasamadim insallah.burdan okur cevabini net bi sekil de verirsin.saygilarimla abi.allah herkesin yqrdimcisi olsun .

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun