Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
26 Kasım 2013

Merhaba Hamit bey çalışmalarınızdan dolayı teşekür ederim. Ben 1994 yılında ayağımdan yaralandım ve 2330 sayılı kanuna tabi 6 dereceden emekliye ayrıldım. 2010 yılında GATA’dan kronik post travmatik stres bozukluğu tanısı askerliğe elverişli değildir. Rahatsızlığı askerlik sebep ve tesiriyle meydana gelmiştir diye rapor verildi. Ardından rahatsızlığımın özürlülük oranı tespiti için gata hst.başvurdum Pisikiyatriden %70 özürlülük oranı verdiler. Sgk. 6353 Sayılı çıkan yasadan sonra 3713 sayılı yasaya geçirdi. Vergi indirimi için Devlet hst.%83 (ağır ve sürekli) özürlülük oranı verdi. Maliye Bakanlığı raporu inandırıcı bulmadı herhalde başka ildeki heyet hastaneye gönderdi orasıda %82 verdi. 11.09.2013 tarihinde tekrar İzmir Mevki Asker Hastanesine başvurdum kati rapor için heyetten yukarıda belirttiğim rahatsızlıklarımdan (67/B1 – 16/B1) Barışta askerliğe elverişli değildir.Seferde görev yapar.TÜM VÜCUT FONKSİYON KAYBI %72’DİR.
Diye kati rapor verdi.
Ben bu raporlara göre SGK.dan DERECEMİN TEKRAR TESPİTİNİ İSTEDİM. Telefonla bilgi almak için sorduğumda 41 yaşı engeline takıldığını Red verileceğini söylediler.Red gelirse dava açabilirmiyim ve red geldikten sonra dava açma süresi ne kadar. Bu şekilde kazanan arkadaşlar varmı Şamsım nedir.DOĞUM TARİHİM : 01.02.1973
Birde Bakım yardımı için müracaat edebelirmiyim.

2 Cevap |
4.921 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
26 Kasım 2013

Merhabalar, değerli kardeşim yaş haddini aşmanız nedeni sonradan aldığınız rapor kapsamında derecenizde revizyon yapılmaması hukuka uyarlıdır. Bu kapsamda dava açsanız da netice alabileceğinizi sanmıyorum. Bu şekilde dava açıp kazanan birisine rastlamadım. Bakım aylığı için en az %50 veya üstü “ağır özürlü” olduğunu ve süreklilik arz ettiğini gösterir tam teşekküllü Devlet Hastanesi ve dengi hastanelerden alınmış Sağlık Kurulu Raporu gerekmekte olup anlatımınıza göre sizin de bu haktan yararlanabilmeniz gerekiyor. Raporunuzu dilekçe ekinde SGK’a iadeli taahhütlü posta ile göndermeniz halinde talebiniz işleme alınacaktır. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
27 Kasım 2013

merhaba hamitbey öncelikle bizleri bilgilendirdiğiniz için çok teşekkkür ederim allah razı olsun sizden 5434/45 den 3. derece emekliyim 1971 doğumluyum gatadan 2011 de aldığım raporda %92 ağır özürlü yazıyor ben 2012 temmuz ayında sgk bakım parası için müraat ettim ret cevabı geldi nisan 2013de gelen yazıda dosyanız incelendi bir başkasının bakımına muhtaç olmadığınız kararı verilmiştir diyor raporuda dilekce ekinde göndermiştim ama dikkate almamışlar sanırım yapabileceğim hukuki yol varmı cevap verirseniz sevinirim

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun