Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
27 Kasım 2013

Sayın Hamit bey benim sorum şu şekilde ben 1991 yılının eylül ayında güneydoğuda mayın patlaması sonucu sol gözümü kaybettim, sağ gözüm ameliyatlarla düzetildi onda 8 oldu gata dan verilen rapor 100/38 dir. Ben 1992 yılında maaş için başvuru yaptım maaş da 1994 te bağlandı. Ben 1993 yılın da bir özel şirkete iş başvurusu yaptım o işyerine %40 kın üzerinde raporlu elaman alınacaktı .ben de devlet hastanesine rapor için başvurdum devlet hastanesi %45 rapor verdi.benim sorum bu raporu ssk ya göndersem derecemde düzelme yaparlar mı.ben deftarlıkdan vergi indirimi belgesi aldım ve iş yerinde vergi indiriminden yararlanıyorum. sayın hamit bey ikinci sorum ssk ile ilgili ben işe girdiğimde bana daha emekli maaşı bağlı değildi iş yeri bana o zaman sigortamı yatırıyordu daha sonra bana emekli maaşı bağlanınca beni işe giriş çıkış yapmışlar ve sadece destek pirimi yatırmışlar ve benim o kadar ısrarlarıma karşın ancak personel şefinin emekli olması ile yerine getirilen şefe derdimi aktardım oda bana senin öyle bir hakkın var mı dedi bende ona sigortayı arayıp sora bilirsin dedim ve 2008 den sonra sigortam tekrar yatırılmaya başlandı ben aradaki yatırılmayan 15 yılımı nasıl kazanırım şu anda sadece 2000 ssk primim var işe girdiğimden beri yatmış olsaydı şu anda 7300 primim olacaktı. Şu anda aynı işyerinde çalışmaya devam ediyorum. Avukata versem kazana bilir miyim yardımcı olursanız sevinirim . Sayın hamit bey.şimdiden herşey için teşekür ederim.

3 Cevap |
5.384 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
27 Kasım 2013

arkadaşım ilk işe giriş tarihini gösteren belgelerin varsa iş veren senın o tarihler arasında çalıştığını kabul ediyorsa cezalı olarak prım ödemesi yapmak zorunda diye biliyorum .kabul etmezse belgelerle birlikte iki şahit bulup mahkeme yoluna gidile bilir. daha detaylı bilen arkadaşlar vardır mutlaka

 Avatar Yok
27 Kasım 2013

Merhabalar, maalesef Devlet hastanesinin verdiği heyet raporuna istinaden maluliyet derecenizin yeniden değerlendirilmesini talep edemezsiniz. Askeri hastaneden aldığınız rapor kabul edilmektedir. Değerli kardeşim 2008 öncesine ilişkin 15 yıllık ödenmeyen primlerle ilgili olarak pek sonuç alabileceğinizi sanmıyorum ama yine de konusunda uzman bir avukatla görüşmenizi tavsiye ederim. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
27 Mart 2014

okadarda kolay değil msb e yazı yaz askerlik şubenden sana yazı gelir daha sonra gidersin askeri hastahaneye alacağın karar msb sağlık daire başkanlığı rapor inceleme bölümünde araştırılır ve cevap verilir hayırlısı

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun