Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
22 Kasım 2013

Merhaba Hamit abi iyi günler. Bu sene söz.subaylik sunavlarina gireceğim tüm komutanliklarinda siz tecrubeli biri olarak nasıl hazirlanmami tavsiye edersiniz . Simdiden teşekkür ederim. Sağ olun.

1 Cevap |
4.684 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
22 Kasım 2013

Merhabalar, iyi günler dilerim. Bizim girdiğimiz sınavda İnkılap Tarihi, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası (En son güncel hali), Nato, Birleşmiş Milletler, Lozan Antlaşması, Montreux Sözleşmesi, 1947 Paris Sözleşmesi gibi alanlardan sorulacağı önceden sınav kılavuzunda belirtilmişti ve bu alanlardan geldi. Bu konularla ilgili en detay bilgileri bile edinmiş olsanız en fazla 3 ay içerisinde bütün konuları derinlemesine öğrenme imkanı bulabilirsiniz. Öncelikle hangi alanlardan soru gelecekse (Kılavuzda belirtiliyor) konuları iyi bir araştırma ile elinizde derleyin. Son yıllarda internet ortamında özellikle forum sayfalarında geçmiş yıllarda sorulan soruları forum üyelerinin paylaştıklarını görmekteyiz. Örneğin aşağıdaki linkte daha önce sorulan sorulardan bazılarını görebilirsiniz. Daha önce sorulan soruları görmeniz size hangi konuların önemli olduğuna ve nasıl çalışmanız gerektiği hususunda yön verecektir. Bunun yanında güncel gelişmeleri de gazete ve görsel basından takip etmeniz gerekli. Bizim girdiğimiz sınavda yanlış hatırlamıyorsam “sars virüsü”nde sars’ın açılımı sorulmuştu. Çalıştıktan, gayret ettikten sonra başarılmayacak bir şey yok. Allah hakkında hayırlısı neyse onu nasip etsin. Saygılarımla.

http://forum.memurlar.net/konu/1179356/


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun