Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
17 Aralık 2013

6495 sayılı yasayla vazife malullerine tanınan diğer haklar (Elektrik indirimi, faizsiz konut kredisi v.s ) kullanılmaya başladı mı? Yoksa bunlarla ilgili başka genelgelerin çıkmasını mı bekliyeceğiz? Selamlar.

10 Cevap |
7.978 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
17 Aralık 2013

Merhabalar, elektrik ve su indirimine ilişkin düzenleme yasanın resmi gazetede yayımlanma tarihi olan 02.08.2013 itibari ile yürürlüğe girmiştir. Yasal düzenleme gereği elektrik ve su idaresine müracaat etmeniz halinde bu indirimden yararlanabilmeniz gerekmektedir. Bunun yanında Faizsiz konut kredisi ile ilgili düzenleme de 02.08.2013 itibari ile yürürlüğe girmiştir. Uygulama usul ve esasları yasa gereği Maliye Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumunun görüşü alınarak Toplu Konut İdaresince çıkarılacak yönetmelik ile belirlenecek olsa da hakkın yeni verildiği er ordu vazife malullerinin münferit olarak yaptıkları başvurulara istinaden SGK tarafından “Hak sahipliği belgesi” nin gönderildiğini duymaktayız. Ancak rütbeli ordu vazife malullerine ise taleplerine istinaden hak sahipliği belgesi gönderilmemekte ve yönetmelik çıktıktan sonra yararlanabilecekleri iletilmektedir. Bu kapsamda henüz uygulama yönetmeliği çıkarılmamış olup, bu hakkın sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için yönetmeliğin çıkmasını beklemekte fayda görüyorum. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
20 Aralık 2013

Bu kapsamda henüz uygulama yönetmeliği çıkarılmamış olup, bu hakkın sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için yönetmeliğin çıkmasını beklemekte fayda görüyorum. Saygılarımla.

 Avatar Yok
20 Ocak 2014

Allah hepimize yardım etsin işimiz çok zor bütün kurumlar gerektiği kadar bilgiye sahip değiller belkide en büyük mağduriyetimiz bu noktada başlıyor. İnşallah bütün kardeşlerimiz kendilerine tanınan haklara kavuşurlar.

 Avatar Yok
21 Ocak 2014

ben bugün ankaraya bilkent toki başkanlığına aradım.15 güne kadar yönetmeliğin çıkacağına söylediler

 Avatar Yok
21 Ocak 2014

inşallah bir an önce çıkar.bekliyoruz hep beraber

 Avatar Yok
26 Şubat 2014

Bilgi almakta zorlanıyoruz. Sizler olmazsanız ne yapardık.

 Avatar Yok
10 Mart 2014

elektrik su vardı zaten gazzilere fai<siz kredi ne zaman vercekler

 Avatar Yok
27 Mart 2014

fazisiz kredi diyorlar ama 400 500 tl dosya masrafı alıyolar yani gizli faiz

 Avatar Yok
01 Nisan 2014

benim babam kıbrıs gazisi elektriği ucuz kullanıyor sanırım öncedende bu vardı biz yıllardız kullanıyoruz

 Avatar Yok
18 Eylül 2014

Arkadaşlar ben şuan görevde olan bir subayım. TOKİ faizsiz kredi vermeye başladı. Bu konu ile ilgili emir geldi.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun