Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
17 Aralık 2013

Mehabalar benim babam kıbrıs gazisi. Ben seneye KKTC üniversiteleri gazi çocuklarını direk % 50 burs ile aldığını duymuştum. Lütfen bu konuda bilgilendirir misiniz? Bir de örneğin ben Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Psikoloji (Ingilizce) (%50 Burslu) bölümünü kazandım diyelim. Okulda bana gazi çocuğu olduğum için %50 burs imkanı sağlarsa Bu bölümü ücretsiz okuma şansım var mıdır? teşekkür ederim

3 Cevap |
8.392 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
17 Aralık 2013

Merhabalar, KKTC’de eğitim vermekte olan üniversitelerden örneği Doğu Akdeniz Üniversitesinde bütün öğrenim ücreti muafiyetini sağlayacak şekilde burs verilmektedir. Şehit veya Malül Gazi kabul edilenlerin Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde okuma hakkı kazanan çocuklarına öğrenim ücreti muafiyet bursu verilmektedir. Söz konusu burs süresizdir. Ancak burada görüleceği üzere bu burs yalnızca malul Gazi çocukları ile Şehit çocuklarına tanınmış olup Kıbrıs Gazisi çocukları zikredilmemiştir. Bunun yanında aynı üniversitenin Kıbrıs Barış harekâtına katılan Şehit/Gazi personelin çocuklarına durumlarını belgelemek kaydıyla, İngilizce hazırlık sınıfı eğitim programı sonunda, yeterlilik sınavında başarılı olmak ve akademik yıl içerisinde ön lisans/lisans programlarında iki not ortalamasının altına düşmemek kaydıyla KKTC vatandaşlarının ödedikleri miktarda öğrenim ücreti alınmakta olduğu bilgisi de bulunmaktadır. İlgili üniversite ile +(90) 0392 365 44 44 no’lu telefondan irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
26 Haziran 2017

Merhabalar ben 3713 terörle mücadele gazisi çocuğuyum. Bu sene KKTC DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİNE kaydımı yaptırmak istiyorum. Fakat ÜNVERSİTE Anasayfasında 1974 Barış Harekatı’nda görev yapmış olan ve Gazilik Beratına sahip olanların çocukları şeklinde açıklama bulunuyor. Bizleri kapsıyormu anlayamadım.

 Avatar Yok
26 Haziran 2017

Merhabalar Hamit Bey. ben 3713 terörle mücadele gazisi çocuğuyum. Bu sene KKTC DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİNE kaydımı yaptırmak istiyorum. Fakat ÜNVERSİTE Anasayfasında 1974 Barış Harekatı’nda görev yapmış olan ve Gazilik Beratına sahip olanların çocukları şeklinde açıklama bulunuyor. Bizleri kapsıyormu anlayamadım. iYİ BAYRAMLAR DİLERİM.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun